eReport.sk
Absurdná sci-fi snímka Všetko, všade, naraz (Everything Everywhere All at Once) získala v nedeľu večer hlavnú cenu amerického Združenia filmových a televíznych hercov (SAG).
Na snímke americký herec Brendan Fraser pózuje s Cenou za najlepší herecký výkon v dráme Veľryba (The Whale) na 29. ročníku udeľovania cien Screen Actors Guild. Foto: TASR/AP

Rozdali filmové ceny SAG. Večeru kraľovala absurdná sci-fi dráma. Nominovaná je aj na Oscarov

Absurdná sci-fi snímka Všetko, všade, naraz (Everything Everywhere All at Once) získala v nedeľu večer hlavnú cenu amerického Združenia filmových a televíznych hercov (SAG). Informovala o tom agentúra AP, podľa ktorej sa tým potvrdil status tohto filmu ako možného favorita na Oscara. 

Komediálnu drámu Všetko, všade, naraz spoločne režírovali Dan Kwan a Daniel Scheinert, ktorí si sami napísali aj scenár a podieľali sa i na jej produkcii. Hlavná hrdinka zápasiaca s problémami stredného veku v nej zisťuje, že má stovky ďalších paralelných životov a dostáva sa do rôznych alternatívnych vesmírov.      

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vo veku 101 rokov zomrel americký filmový producent Walter Mirisch
  2. Hollywood v slzách
  3. Na snímke, ktorú poskytol Oceánografický ústav v massachusettskom Woods Hole, oblúk vraku Titanicu v roku 1986, ktorý leží 3 800 metrov pod hladinou Atlantického oceánu
  4. Zomrela herečka z kasových trhákov Mylene Demongeotová.

Každoročné udeľovanie ocenení 29. ročníka SAG sa konalo v luxusnom hoteli Fairmont Century Plaza v kalifornskom Los Angeles za účasti filmových i televíznych hviezd. Jeho priebeh bol naživo vysielaný cez YouTube kanál služby Netflix.  

„Všetko, všade, naraz“ získal celkovo štyri ocenenia: za najlepšie herecké obsadenie, pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe (Michelle Yeoh) a za najlepší mužský a ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Ke Huy Quan a Jamie Lee Curtisová).   

Absurdná sci-fi snímka Všetko, všade, naraz (Everything Everywhere All at Once) získala v nedeľu večer hlavnú cenu amerického Združenia filmových a televíznych hercov (SAG).
Na snímke malajzijská herečka Michelle Yeoh pózuje s Cenou pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe a Cenou pre najlepšie herecké obsadenie v komediálnej sci-fi dráme Všetko, všade, naraz (Everything Everywhere All at Once) na 29. ročníku udeľovania cien Screen Actors Guild. Foto: TASR/AP

Cenu pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe dostal Brendan Fraser za účinkovanie v dráme Veľryba. Za kaskadérske výstupy ocenili tvorcov filmu Top Gun: Maverick.

Oscarov udelia 12.marca

Filmové ocenenia SAG sa považujú za dôležitý indikátor úspešnosti filmov pred blížiacimi sa Oscarmi. V poradí 95. ročník udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied (AMPAS) sa uskutoční 12. marca v Hollywoode.

Najviac nominácií na tohtoročných Oscarov získala práve snímka Všetko, všade, naraz. Bola nominovaná dovedna v 11 kategóriách vrátane najlepšej réžie a najlepšieho filmu.                    

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozdali filmové ceny SAG. Večeru kraľovala absurdná sci-fi dráma. Nominovaná je aj na Oscarov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti