Taliansko sa natrápilo s Rakúskom
Radosť hráčov Talianska, foto:tasr

Taliansku narobilo Rakúsko veľké problémy: Boj o výsledok do posledných momentov!

Futbalisti Talianska postúpili do štvrťfinále ME 2020. V druhom sobotnom osemfinálovom stretnutí zdolali v Londýne Rakúsko 2:1 po predĺžení a pridali sa k prvému postupujúcemu tímu – Dánsku. Vo štvrťfinále, ktoré je na programe v piatok 2. júla o 21.00 h v Mníchove, narazia na víťaza duelu Belgicko – Portugalsko (nedeľa 27. júna o 21.00).

Duel sa po 90 minútach skončil bez gólov. Skóre otvoril až v 95. minúte Federico Chiesa, o desať minút neskôr dal postupový gól ďalší striedajúci hráč Matteo Pessina. Rakúšania potom znížili v 114. minúte zásluhou Sašu Kalajdžiča. Zverenci Roberta Manciniho predĺžili víťaznú šnúru na 12 zápasov, gól inkasovali až po 1169 minútach.

FOTO ZO ZÁPASU MEDZI TALIANSKOM A RAKÚSKOM NÁJDETE V GALÉRII

Touto šnúrou bez inkasovania vytvorili nový rekord medzištátneho futbalu. Taliani neprehrali už 31 zápasov za sebou, 26-krát zvíťazili a päťkrát remizovali. Zápas muselo rozhodnúť až predlženie. V tom ako prvý vystrelil na bránku Chiesa, Bachmann jeho strelu vykryl, ale o pár sekúnd neskôr si ten istý hráč výborne spracoval loptu v šestnástke a ľavačkou dal vedúci gól.

Bachmann potom bravúrne zlikvidoval priamy kop Insigneho, no o pár sekúnd neskôr ho Pessina prekonal po druhý raz. Na začiatku druhej časti predĺženia mohol znížiť Schaub, ale Donnarumma skvele zasiahol. Rakúšania potom mali ďalšiu šancu, ale ani Sabitzer nedostal loptu do siete. Skóre uzavrela presná hlavička Kalajdžiča po rohovom kope, viac už rakúski futbalisti nestihli.