eReport.sk
Europa League, foto: shutterstock

Spoznali sme dvojice vyraďovacej fázy Európskej ligy


Pondelkový žreb nám okrem osemfinálových dvojíc Ligy Majstrov priniesol aj dvojice vyraďovacej fázy Európskej ligy. V 16-finále sa stretnú tímy, ktoré sa poznajú ale i také, ktoré budú hrať proti sebe po prvý raz.

Šlágrom kola bude určite zápas medzi Benficou Lisabon a tímom z Premier League s Arsenalom Londýn. Duo rakúskych zástupcov v žrebe nešetrili, Wolfsberger schytal ašpiranta na celkové víťazstvo Tottenham Hostspur. Red Bull Salzburg si zmeria sily s Villarealom. Srbský majster prežíva malý futbalový sviatok, predsa len hostiť tím svetového formátu ako je AC Miláno pod vedením švédskej mega hviezdy Ibahimovičom nie je bežné. AC Miláno hrá v aktuálnom ročníku skvele a patrí mu prvá priečka v Serii A.

Neapol dostal španielsku Granadu. Podľa trénera „Partenopei“ Granada nie je vôbec ľahký súper a bude to ťažký boj. „Je to ťažký žreb. Granada má výborné mužstvo. Budeme to mať veľmi náročné,“ uviedol Gennaro Gattuso pre uefa.com. Slávia Praha si zmeria sily s Leicesterom City. Tím pod vedením Jindřicha Trpišovského bude chcieť postúpiť, ako sám vraví dajú do toho všetko. Lille sa postaví Ajaxu, Braga bude hostiť AS Rím. Do Krasnodaru pricestuje Dinamo Záhreb, Real Sociedad bude súperiť o postup s Manchesterom United.

Prvé zápasy vyraďovacej fázy Európskej ligy 2020/21 začínajú 18. decembra. Na obrázku môžete vidieť rozdelenie dvojíc.

Žreb 16-finále Európskej ligy

foto: instagram UEFA

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Spoznali sme dvojice vyraďovacej fázy Európskej ligy

Futbal