tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Kaľavského vypočujú cez telemost
Ján Kaľavský. Zdroj: polícia sr

Šokujúce slová Kaľavského: Volal som Čurillovi v súvislosti s Kučerkom. Povedal mi: Môžeš mu zastreliť deti

Bývalý vedúci operatívneho oddelenia NAKA Ján Kaľavský je podľa mnohých osobou, ktorá odštartovala vojnu v polícii. Iní ho zas považujú za niekoho, kto odkryl praktiky polície počas vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera (OĽANO). Na inšpekciu totižto ako prvý prišiel so šokujúcim tvrdením, že polícia manipuluje vyšetrovania veľkých korupčných káuz. Dnes Kaľavský tvrdí, že sa bojí vrátiť domov na Slovensko, lebo mŕtvi aktéri káuz vyšetrovaných zo strany NAKA sa množia. Ostáva preto v Bosne a Hercegovine.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. NAKA
 2. Eva Mišíková počas 9. zasadnutia Súdnej rady SR v Bratislave 29. júna 2020.
 3. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
 4. Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec a predseda vlády SR Eduard Heger (obidvaja OĽANO).
 5. Na kombosnímke zľava obvinený Marek Kaňka a jeho kamarát Eduard Heger.
 6. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
 7. Advokát Marek Para po prepustení z väzby na ŠTS v Pezinku 24. apríla 2022.
 8. Na kombosníkme zľava Denisa Saková a Štefan Hamran.
 9. Kaľavského vypočujú cez telemost
 10. Štátny tajomník Andrej Stančík
 11. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
 12. Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a Milan Lučanský počas zasadnutia Ústredného krízového štábu v súvislosti s vývojom situácie ohľadom nového koronavírusu 14. júla 2020 v Bratislave.
 13. Miroslav Žiak (SaS)
 14. Zľava šéf NAKA Ľubomír Daňko, 1. viceprezident PZ SR Branko Kišš a prezident PZ SR Štefan Hamran počas májovej tlačovky.
 15. NAKA
 16. Ilustračné foto - Apači s ich vodcom Geronimom
 17. Ladislav Makó, Matej Zeman a Csaba Dömötör.
 18. Kaľavského vypočujú cez telemost

„Je hrozné, že musím utekať ako štvanec len preto, že som povedal pravdu. Zastupoval som slovenskú políciu na zahraničných cestách a skončil som ako najskorumpovanejší policajt. A áno, už mám paranoju. Stále sa obzerám, či ma niekto nesleduje. Bojím sa o život,“ tvrdí Kaľavský pre Plus 7 dní.

„Nechcem, aby mi náhodne vypadlo oko pri kľukoch“

Sám o sebe bývalý funkcionár NAKA tvrdí, že nedramatizuje. Poukazuje pri tom na množstvo prípadov, ktoré mu podľa neho ukladajú nárok báť sa. „Nezačali na Slovensku zomierať aktéri kauz, ktoré vyšetruje NAKA? Balvan sa obesil, Polóny zastrelil, Böhm sa zastrelil. Mikulca našli mŕtveho akože na úteku, kvôli nemu sme falšovali úradné záznamy. Mikulcova žena potom obviňovala z jeho smrti NAKA, nuž a nejaký chlap prerazil bránu a zastrelil ju. Advokát takáčovcov Almáši náhle zomrel cestou na súd. Mne ide o život. Nechcem byť utýraný a náhodne mi oko vypadne pri kľukoch. To nechcem zažiť. Viem, čoho sme boli schopní,“ uviedol.

Lučanskému vraj účelovo zdržiavali poštu od rodiny

O vydieraní ľudí vo väzbe nehovorí len Kaľavský, ale aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, či exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD), ktorí majú s väzbou živé skúsenosti. Kaľavský dokonca tvrdí, že všetkého bol účastný. „Generálovi Lučanskému zavretému vo väzbe ´naši chlapci´ účelovo cez Vianoce zdržiavali poštu od rodiny. Od advokáta vedel, že dcéra mu písala, ale nič nedostal. V Trenčíne vo väzenskej nemocnici sa domáhal svojich hodiniek a listu od dcéry. Kolegovia mu povedali, nech sa vráti do Prešova do svojej cely, tam ho čakajú aj hodinky, aj list. Kvôli tomu sa on rýchlo pechoril z nemocnice po zranení! Ale nedostal ani hodinky, ani listy. Lučanského predchodca Gašpar na tlačovkách hovorí pravdu. Účelovo sme mu zamieňali listy. Kolega Dunčko povedal – ko.otovi vymeníme list. Nejaký neprajník mu písal, vulgárne nadávky tam boli, že skape v tej base. Neposlali sme mu listy od rodiny, od ženy,“ odhaľuje šokujúce svedectvo Kaľavský.

„Vyrábali sme vymyslené úradné záznamy“

Okrem toho Kaľavský priznal, že v predmetných kauzách v NAKA vyrábali vymyslené úradné záznamy. „Vyrábali sme vymyslené úradné záznamy. Že niekto má zbrane, že sa vyhráža susedovi, že je nebezpečný. V skutočnosti to bola hlúposť, ale papier veľa znesie. Úradný záznam vložil vyšetrovateľ do spisu a na jeho základe požiadal o nasadenie Lynx Commanda. Ráno o piatej sme vďaka tomu s veľkým krikom vtrhli k niekomu do domu, nad strechou hučal vrtuľník, len aby človek bol od začiatku zlomený. Aby sme ho váľali po zemi, aby bol na neho nátlak. Aby to mal od začiatku ťažké. Získali sme jedného svedka, ten je nalomený, tak mu nasľubujeme aj to, čo nesplníme. Ten nám povie, čo chceme,“ popisuje celý postup. Následne sa malo začať ešte otvorenejšie vydieranie a manipulovanie: „V akých podmienkach sa priznali? Ak na nich hulákali, že im zoberú majetok, ženu im zavrú, lebo ona s nimi určite spolupracovala? Čo im ostávalo? Pristali. Potom za nimi chodili kolegovia, dávali im čítať pasáže z výsluchov, ktoré mali potvrdiť. Nikto z operatívcov tvrdenia neoveroval, nepreveroval.“

Čurilla vraj hovoril o strieľaní detí

Kedy sa to všetko v Kaľavskom, ktorý mal byť pred tým súčasťou celého systému, zlomilo? Svoju negatívnu rolu mal zohrať vyšetrovateľ NAKA Ján Čurilla. „Volal som Čurillovi v súvislosti s neskôr obvineným kolegom Kučerkom a Čurilla mi povedal – neboj sa, čoskoro budeš mať možnosť ísť k nim domov a môžeš mu zastreliť deti. To bol prvý zlom. O strieľaní detí sa ani nežartuje. Druhý zlom prišiel, keď zomrel generál Lučanský a kolegovia sa tešili. To som si povedal, že sú zvieratá,“ pokračuje Kaľavský.

„Obvineného vyhodil obvinený“

Všetky jeho tvrdenia by mala potvrdiť komunikácia vo WhatsAppovej skupine „Apači“. „Tam sme si posielali správy, že Mikulec zomrel – super, Balvan zomrel – palec hore, Lučanský zomrel – ďalší zárez na pažbe! Tí ľudia nemôžu prejsť cez psychotesty,“ odhaľuje ďalej bývalý operatívec. Ľudí, ktorí potvrdzujú jeho tvrdenia, by malo byť na NAKA vraj viac, ale podľa Kaľavského sú postupne odstraňovaní. „Áno. Napríklad kolega Emmel niečo potvrdil. A pozrite, ako skončil. Hneď ho obvinili z korupcie. To, že je postavený mimo služby, podpísal jeho nadriadený Čurilla, ktorý v tom čase už bol stíhaný za marenie spravodlivosti. Obvineného vyhodil obvinený,“ tvrdí Kaľavský.

Snažili sa ututlať úplatok pre ministra Mikulca?

Je verejne známe, že bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze pôvodne vypovedal o 100-tisícovom údajnom úplatku pre ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Neskôr začal Imrecze už hovoriť len o Smere a Kaľavský sa snaží celý príbeh vysvetliť, opäť šokujúcim spôsobom.

„Osobne som bol za kolegom Čurillom, za vyšetrovateľmi. Mal som informácie, že Imrecze chce vypovedať aj k veciam, ktoré smerujú k súčasnému ministrovi vnútra Mikulcovi. Podľa normálneho postupu mali ísť za Imreczem moji podriadení, operatívci. Ale nešli tam oni. Čurilla s Ďurkom sa s Imreczem šli povyprávať. A zrazu už pán Imrecze hovoril len o Smere. Už nerozprával o úplatku stotisíc eur, ktoré mohli ísť k Mikulcovi,“ dodáva Kaľavský k Mikulcovi.

Zdroj: PLUS 7 DNÍ


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúce slová Kaľavského: Volal som Čurillovi v súvislosti s Kučerkom. Povedal mi: Môžeš mu zastreliť deti

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku