tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava šéf NAKA Ľubomír Daňko, 1. viceprezident PZ SR Branko Kišš a prezident PZ SR Štefan Hamran počas májovej tlačovky.
Zľava šéf NAKA Ľubomír Daňko, 1. viceprezident PZ SR Branko Kišš a prezident PZ SR Štefan Hamran počas májovej tlačovky. Foto: tasr

Vulgárna forma a obsahová zverskosť! Novinárka, na ktorú útočil Hamran, zverejnila debatu čurillovcov

Ján Čurilla, Pavol Ďurka, Štefan Mašin, Milan Sabota, Branislav Dunčko a Róbert Magula – to sú mená skupiny vyšetrovateľov NAKA, ktorí sú známi ako čurillovci a ktorí podľa príslušného uznesenia o vznesení obvinenia manipulovali vyšetrovanie známych káuz. Medzi časom si ich však zastala prezidentka SR Zuzana Čaputová, policajný prezident Štefan Hamran, či dokonca špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. O vyšetrovateľoch hovoria ako o čestných policajtoch, no ak sú uniknuté informácie o ich činnosti pravdivé, bolo by viac ako dôvodné spochybňovať ich obhajobu. Na celom prípade niečo zjavne nesedí už ani niektoerým novinárom tzv hlavného prúdu. Nadmerne kritická bola v pondelok napríklad novinárka Plus 7 dní Ľudmila Lacková, na ktorú minulý týždeň adresne a verejne zaútočil šéf slovenskej polície.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezident PZ SR Štefan Hamran
  2. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  3. Na kombosnímke zľava obvinený Marek Kaňka a jeho kamarát Eduard Heger.
  4. Kaľavského vypočujú cez telemost
  5. Ilustračné foto - Apači s ich vodcom Geronimom
  6. Kaľavského vypočujú cez telemost
  7. Kaľavského vypočujú cez telemost

„Už dlhší čas je známe, že niektorí policajti NAKA komunikovali medzi sebou cez aplikáciu WhatsApp. Svoju skupinu nazvali Apači. Šepkalo sa o tom, že spomínaná komunikácia sa mohla stať súčasťou vyšetrovacieho spisu. Jedným z členov skupiny Apači bol totiž aj Ján Kaľavský, dnes už bývalý šéf operatívy NAKA a ten svoj telefón odovzdal inšpekcií ministerstva vnútra pri výpovedi o tom, ako na NAKA klamali sudcov a svedkov inštruovali, čo majú vypovedať,“ píše Lacková pre Plus 7 dní.

Mienkotvorné médiá mlčia

Existuje len málo mienkotvorných médií, ktoré sa odvážili pustiť do informovania ohľadom komunikácie „Apačov“, či „čurillovcov“. V spoločnosti sa o celej záležitosti v podstate nemôže hovoriť a základnou otázkou pre viacerých ľudí je dôvod takejto tabuizácie konkrétnej témy.

„Komunikácia ´našich chlapcov´ – ako Apačov z NAKA nazval policajný prezident Hamran – sa považuje za niečo, o čom sa v slušnej spoločnosti nehovorí. Takzvané mienkotvorné média a takzvané osobnosti si zakrývajú oči, zapchávajú uši a mlčia aj v čase, keď na sociálnych sieťach už niekoľko dní kolujú útržky debát pripisované ´elitným policajtom´,“ upozornila skúsená redaktorka.

„Nadžganie“ penisu do krku či obesenie sa

Uverejnená údajná komunikácia „apačov“, ktorej pravosť nikto z tých, ktorí sa ich zastávajú nespochybnil, je plná momentov, z ktorých doslova mrazí. „Týmto tempom to do obžaloby okrešeme. Keby sa radšej ten po.ebanec Almáši zavesil. Tomu by som aj lano prispel,“ mali sa o jednom z väzobne stíhaných advokátov vyjadriť čurillovci, konkrétne Dunčko. Čurilla mu odpovedá: „Ešte veľa špagátu sa minie. Neboj, Branči…. Zavesí, zavesí… Už mám plán. A na ňom zakladám.“

FOTO Je toto normálne!? Takto mali medzi sebou čurillovci komunikovať!

GALÉRIA – Foto: PLUS 7 DNÍ

To prebudilo aj operatívca Magulu, ktorý mal mať k celej téme ďalšie komentáre. „Balvana mi je ľúto, ale asi preto, lebo som dal 2 fľaše Veltlínu Pezinok. Kok.t, mohol sa zastreliť. Ale obesiť, to je moc.“ Čurilla mu odpísal: „Mohol si odrezať kok.t a nadžgať si ho do krku…“. „Hamranovi chlapci“ mali chuť aj trošku si zastávkovať. „Čo sa týka obesenia, dávam dvacku na Mareka Z. Do mesiaca,“ mal sa vyjadriť Dunčko.

„Je*ni mu soľ do očí“

„Primorec tu rumázga,“ informoval podľa prepisu Dunčko o Nikolovi Primoracovi. „Branči, je.ni mu soľ do očí, nech to stojí za to,“ znie podľa prepisu reakcia samotného Čurillu.

„Vulgárna forma a obsahová zverskosť komunikácie Apačov by bola šokujúca, aj keby išlo o debaty alkoholom podgurážených hrubokrkých zločincov. Ale aby takto komunikovali policajti elitnej NAKA?! To predsa nemôže byť pravda,“ okomentovala slová čurillovcov Lacková.

Pravosť komunikácie pre tento moment potvrdzuje minimálne jeden z jej účastníkov – bývalý šéf operatívcov Ján Kaľavský. „Niekto prepísal komunikáciu z WhatsAppu a zjemňoval pri tom vulgarizmy. Obsah ostal nezmenený,“ povedal stručne. Ostatní policajti na otázky ohľadom tejto komunikácie odmietli odpovedať.

Zdroj: PLUS 7 DNÍ


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vulgárna forma a obsahová zverskosť! Novinárka, na ktorú útočil Hamran, zverejnila debatu čurillovcov

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku