tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Milan Lučanský, foto: facebook M. L.

Zdrvujúce slová Lučanského manželky: Bol v hroznom stave, zúbožený, žiadne známky obesenia!

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel predvlani v prešovskej nemocnici za dodnes neobjasnených okolností. Aj keď sa vládni politici okolo ministra financií Igora Matoviča tvária, že je všetko v poriadku, Lučanského rodina trvá na tom, že Lučanský nemal na jednotke intenzívnej starostlivosti na krku stopy po škrtení alebo obesení. To potvrdili aj lekári. Pri jej návšteve manžela mali potrebu non-stop „asistovať“ kukláči.

Zdravotná sestra ju hneď na úvod upozornila, že pri tele zosnulého policajného exprezidenta môže byť len desať minút. „Povedala som jej, že tam budem, kým manžela neprevezieme do Martina,“ opisovala podľa Plus 7 dní. Na vrátnici jej vzali všetky osobné veci a traja kukláči ju sprevádzali na jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS). „Bol v hroznom stave, zúbožený. Nebol šesť týždňov ostrihaný, mal ohryzené nechty na rukách a nohách. On to nezvykol robiť. A mal neprirodzene nafúknuté brucho,“ vravela.

Kukláči si nedali pokoj

Otázkou je, že prečo konkrétne mali kukláči potrebu stáť pri Lučanského manželke celú noc. Zážitky, ktoré popisuje, museli byť pre ľudskú bytosť naozaj nepríjemné. „Sedeli tam bez plášťov, nepriestrelné vesty mali nahádzané v chodbe na zemi a samopal bol položený na poličke,“ spomína. Ak by bol dôvod smrti, ktorý prezentujú vládni politici reálny, musel by mať na tele stopy po obesení. „Nemal na krku žiadne známky škrtenia,“ tvrdí však Lučanská. Príslušníci NAKA mali dokonca na Lučanského manželku aj nevhodné narážky – tvrdili o nej, že je „bratislavská pipka“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kaľavského vypočujú cez telemost
  2. Na archívnej snímke Daniel Lipšic, v pozadí Robert Fico.
  3. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  4. Igor Matovič, predseda OĽANO
  5. Predseda OĽANO Igor Matovič
  6. Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a Milan Lučanský počas zasadnutia Ústredného krízového štábu v súvislosti s vývojom situácie ohľadom nového koronavírusu 14. júla 2020 v Bratislave.

Bojovala pri tom až do poslednej možnej chvíle o prevoz svojho manžela do Martina. K tomu však potrebovala súhlas generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Ten však nereagoval a Martina sa teda nedočkala adekvátnej zdravotnej starostlivosti pre svojho muža, na ktorú, a to pozor, má plný nárok aj človek vo väzbe.

Ako sa dozvedela o smrti?

Azda najhorším momentom pre každého z nás je to, keď sa dozvieme o smrti milovanej osoby. Išla sa práve osprchovať do Štrby, keď sa dozvedela najhoršiu správu svojho života. „Minútu pred šestnástou mi volali z prešovskej väznice, že manžel zomrel,“ povedala.

Spôsob správania policajtov a väzenských dozorcov nepovažuje za niečo, čo by bolo v súlade s etikou správania sa verejných činiteľov. Vyzdvihla však postoj lekárov a sestier. „Povedali mi iba, že mal mozgovú smrť,“ tvrdí.

Aj lekári potvrdili, že stopu po obesení nevideli. Súdna znalkyňa na druhej strane tvrdí, že takéto stopy sa môžu objaviť až po smrti. Lučanského syn však tvrdí, že žiadne stopy na otcovi nevidel ani po smrti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zdrvujúce slová Lučanského manželky: Bol v hroznom stave, zúbožený, žiadne známky obesenia!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku