eReport.sk
Hamranova polícia
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Zdroj: tasr

Hanba žurnalistiky? Hamran zaútočil na skúsenú novinárku za rozhovor s Kaľavským! Reaguje vydavateľ

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva News and Media Holding Michal Teplica policajnému prezidentovi adresoval list. Prinášame vám ho v plnom znení tak, ako ho v sobotu zverejnil portál trend.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eva Mišíková počas 9. zasadnutia Súdnej rady SR v Bratislave 29. júna 2020.
  2. Na kombosnímke zľava obvinený Marek Kaňka a jeho kamarát Eduard Heger.
  3. Štefan Hamran
  4. Premiér Eduard Heger
  5. Zľava šéf NAKA Ľubomír Daňko, 1. viceprezident PZ SR Branko Kišš a prezident PZ SR Štefan Hamran počas májovej tlačovky.
  6. Kaľavského vypočujú cez telemost
  7. Kaľavského vypočujú cez telemost

Vážený pán prezident policajného zboru,

na Vašej tlačovej konferencii, ktorá sa konala dňa 8.9.2022 zazneli na adresu týždenníka PLUS 7 DNÍ a konkrétne na adresu zástupkyne šéfredaktora Ľudmily Lackovej nasledovné slová:

„Pán Kaľavský utiekol, schováva sa a robí s PLUS 7 DNÍ, s pani Lackovou, ktorá píše toxické články o prebiehajúcich vyšetrovaniach, atakuje prácu polície a myslím si, že robí hanbu žurnalistike, tak oni dvaja si sadnú v Bosne a Hercegovine a napíšu ten pamflet, o ktorý sa oprie bývalý trojnásobný premiér tejto krajiny.“

Dovoľujem si Vás v tejto súvislosti upozorniť na nasledovné:

  • týždenník PLUS 7 DNÍ a aj celé vydavateľstvo News and Media Holding, a.s., pod ktorý týždenník PLUS 7 DNÍ spadá, sa vo svojej práci riadi ustanoveniami tlačového zákona a etickým kódexom,
  • v demokratickej spoločnosti je výsostným právom novinára vybrať si respondenta, aj tému, ktorú spracuje a ponúkne svojim čitateľom,
  • Ľudmila Lacková patrí medzi najskúsenejších slovenských novinárov – reportérov, pričom témam z oblasti vyšetrovania káuz a trestnej činnosti sa venuje viac ako 30 rokov. Pri spracúvaní týchto tém neraz preukázala osobnú odvahu a nasadenie. Označiť verejne a bez predloženia akýchkoľvek konkrétnych dôkazov prácu takejto novinárky ako „hanbu slovenskej žurnalistiky“ je absolútne neadekvátnym útokom zo strany predstaviteľa štátneho orgánu proti Ľudmile Lackovej a nášmu vydavateľstvu a dôrazne sa proti nemu ohradzujem.

Vážený pán prezident policajného zboru, vyzývam Vás, aby ste sa vyjadrili, čím konkrétne Ľudmila Lacková vo svojich článkoch porušila ustanovenia tlačového zákona. Ak k takýmto nedostatkom došlo, sme pripravení ich riešiť tak, ako sme to urobili mnohokrát v minulosti. Snažíme sa kriticky a otvorene pristupovať k práci nášho vydavateľstva a našich novinárov, zásadne však odmietame paušálne mediálne útoky a obviňovanie. Vnímame ich ako nátlak a zastrašovanie.

Pripomíname Vám, pán prezident policajného zboru, že expresívna, faktami nepodložená kritika novinárov a ich práce prehlbuje nedôveru verejnosti k novinárom a vytvára atmosféru, v ktorej sú novinári ľahším cieľom prinajmenšom nenávistných prejavov na internete, v horšom prípade fyzických atakov. Vaše vyjadrenia na adresu pani Lackovej preto nemôžem vnímať ako snahu o vedenie konštruktívnej diskusie, ktorá by sa týkala kvality práce reportéra, ale je pokusom diskreditovať novinárku a jej výstupy v očiach verejnosti.

Michal Teplica
Generálny riaditeľ a Predseda predstavenstva, News and Media Holding a.s.

Zdroj: medialne.trend.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hanba žurnalistiky? Hamran zaútočil na skúsenú novinárku za rozhovor s Kaľavským! Reaguje vydavateľ

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti