eReport.sk
Poslanec Národnej rady Miroslav Žiak z SaS si celkom slušne kopol do šéfa OĽaNO Igora Matoviča za jeho spoluprácu s parlamentnými poslancami z ĽSNS, ktorých celý čas nazýval fašistami a vylučoval s nimi akúkoľvek spoluprácu. Zdroj: fb / Miroslav Žiak

VIDEO Žiak odkazuje Matovičovi: Vy budete ten človek, vďaka ktorému sa Fico vráti

„Prekáračky“ ministra financií a šéfa OĽaNO Igora Matoviča s ministrom hospodárstva a šéfom SaS Richardom Sulíkom okolo peňazí na pomoc rodinám a dôchodcom už opäť zašli do roviny osobných invektív.

Z Matoviča a Sulíka zrejme už takí dobrí kamaráti ako pred poslednými parlamentnými voľbami nebudú, lenže teraz sa medzi nimi rozpútala doslova vojna. Minister financií však na podporu svojich návrhov ako pomôcť rodinám a dôchodcom v ich neľahkej situácii získal v parlamente nečakaných spojencov – poslancov z ĽSNS. Tým ešte viac prilial olej do ohňa, ktorý sa rozhorel ako vatra. Kritiku si za to vyslúžil od liberálneho poslanca Miroslava Žiaka, ktorý mu to vo videu zo svojej faktickej poznámky v parlamente náležito „vysvetlil.“

To, čo sa tu teraz deje je jedno hnusné nechutné divadlo

Miroslav Žiak z SaS na úvod ministrovi Matovičovi pripomenul, že je silne prokoaličný, mrzia ho však takéto výmeny názorov, ktoré sa dejú v pléne. „Som zástanca toho, že špinavé prádlo by sa malo prať v práčke, a potom následne vyvesiť von ako čisté, to, čo vidia ostatní ľudia,“ povedal ďalej Žiak a vzápätí prešiel na ostrejšie argumenty. „Mrzí ma to o to viac, keď vy rozprávate o fašizme, keď sa vy rozprávate a dohadujete o podpore s extrémistami a fašistami o podpore vášho návrhu.

A vy budete ten človek, vďaka ktorému sa Robert Fico vráti.

Miroslav Žiak, poslanec Národnej rady za SaS

To mňa brutálne mrzí. V roku 2020 som sa tešil, že sme porazili Fica, a vy ste ten symbol porážky Fica, ale mám najväčšiu obavu z toho, že teraz si Robert Fico môže otvoriť pivo, hodiť popcorn, dať si čipsy a pozerať sa na toto divadlo, ktoré tu my teraz vystrájame. Aleže brutálne. A vy budete ten človek, vďaka ktorému sa Robert Fico vráti,“ skonštatoval natvrdo liberál smerom k šéfovi OĽaNO.

https://www.facebook.com/MiroslavZiakSaS/videos/375889794556737

Zdroj: fb / Miroslav Žiak

To, čo sa teraz tu deje, a to hovorím všetkým koaličným poslancom, aby si stúpili do svedomia, toto je jedno hnusné nechutné divadlo. Máme koaličnú radu, máme iné procesy, vieme sa stretnúť, vieme sa dohadovať, ale nemôžeme sa tu v pléne urážať. Prosím vás, vstúpte si všetci do svedomia, pán minister (Matovič) s vami na čele, sadnite si s Richardom Sulíkom, porozprávajte sa a príďte s tým návrhom skôr, lebo to, čo sa tu teraz deje je jedno hnusné nechutné divadlo,“ pokračuje v kritike do vlastných koaličných radov Miroslav Žiak.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Laura Vargová a Miroslav Žiak.
  2. Robert Fico na snímke z videosnímke.
  3. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  4. Toto je nonsens!
  5. Miroslav Žiak opäť exceluje
  6. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  7. Miroslav Žiak, poslanec za SaS.
  8. Michal Šimečka
  9. Miroslav Žiak, poslanec za SaS.

„Ako koaličný poslanec, ktorý si váži to, že sme konečne porazili mafiu, že sme rozpustili to, čo sa tu dialo posledných 12 rokov vás žiadam, aby sme nedláždili cestu Robertovi Ficovi týmto nechutným hnusným divadlom. Sa zobuďte, prosím vás!“ zakončil liberál vo videu svoju faktickú poznámku.

Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názorminašou úlohou je predovšetkým informovať.

Zdroj: fb / Miroslav Žiak


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Žiak odkazuje Matovičovi: Vy budete ten človek, vďaka ktorému sa Fico vráti

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre