eReport.sk
Michal Šimečka
Podľa nového šéfa Progresívneho Slovenska Michala Šimečku je Igor Matovič najväčšia škodná pre Slovensko. Zdroj: FB / Michal Šimečka

Šimečka odkazuje: Progresívci už nebudú podporovať súčasnú vládu! Dôvod? Matovič a jeho nápady


Nový šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka sa ešte ani dobre neusadil vo svojej funkcii a už má pre súčasnú vládu tvrdý odkaz. Prezidentkina „rodná strana“ Hegerov kabinet podporovať nebude! Najväčším problémom je Matovič.

Mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko (PS) už nebude podporovať súčasnú vládu. Uviedol to podľa TASR na brífingu Michal Šimečka, predseda PS a podpredseda Európskeho parlamentu. Zlomovým bodom tejto koalície je podľa neho v utorok (24. 5.) schválený protiinflačný balíček Igora Matoviča (OĽANO) v Národnej rade (NR) SR. Táto vláda sa podľa Šimečku už nemôže automaticky spoliehať na podporu a hlas PS, pokiaľ bude „na stole“ jej odvolanie.

Matovič je najväčšia škodná pre Slovensko

„V utorok NR SR schválila ďalší megalomanský nápad Igora Matoviča, tentoraz za vyše jednu miliardu eur ročne. Pre nás, pre Progresívne Slovensko, je to skutočne zlomový bod. Od tohto okamihu už nebudeme podporovať zotrvávanie tejto vlády, ktorú de facto riadi Igor Matovič. Jeho štýl politiky vedie k rozvratu verejných financií, k zadlženiu na generácie dopredu, likvidácii samospráv, znásilňovaniu legislatívneho procesu, ako aj Ústavy SR,“ spresnil Šimečka. Štát sa podľa neho nedá riadiť ako očkovacia lotéria, jeden človek nemôže ďalšie dva roky vydierať celú krajinu. „Dnes mu prešlo toto, nikto nevie, čo bude o mesiac, o pol roka. To riziko je skutočne príliš veľké. Každý ďalší deň cirkusu Igora Matoviča rehabilituje Roberta Fica (Smer-SD) a zvyšuje riziko jeho návratu,“ podčiarkol Šimečka s tým, že PS bolo doteraz konštruktívnou opozíciou, ktorá prostredníctvom nezaradeného poslanca Tomáša Valáška podporila kľúčové reformy koalície.

Každý ďalší deň cirkusu Igora Matoviča rehabilituje Roberta Fica (Smer-SD) a zvyšuje riziko jeho návratu.

Michal Šimečka, predseda strany Progresívne Slovensko


„Balíček Igora Matoviča je megalomanský, nedomyslený plán jedného človeka, ktorý dovydieral celú krajinu a ignoruje odborný konsenzus, či sa to už týka témy inflácie alebo podpory rodín. Rozvracia verejné financie a zadlžuje naše deti spôsobom, aký si nedovolil ani Robert Fico,“ poznamenala Lucia Plaváková, podpredsedníčka a kancelárka PS.

Matovič aj Fico sú v skutočnosti rovnakí. Obaja ničia slovenskú ekonomiku, našu krajinu, ničia demokraciu, prekračujú a ničia právny štát a hlasujú aj s fašistami.

Michal Truban, podpredseda strany Progresívne Slovensko

„To, čo sme videli v utorok v parlamente, nebolo nič viac, nič menej než vznik novej politickej väčšiny, zloženej z tej horšej časti súčasnej koalície a z tej najhoršej možnej časti parlamentnej opozície. OĽANO a Sme rodina sú dnes úplne jasne a explicitne v jednom šíku s kotlebovcami a tarabovcami. Pre mňa je táto koalícia absolútne neprijateľná,“ doplnil Tomáš Valášek, podpredseda PS a nezaradený poslanec NR SR.

Mohlo by vás zaujímať

 1. ostnantý drôt elektrický ohradník hranica pohraničné pásmo
 2. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
 3. Matovič kritizuje Sulíka
 4. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
 5. Novozvolený PS Michal Šimečka a gratulácia od manželky Soni po voľbe.
 6. Na snímke z videa v popredí Michal Truban (PS) počas tlačovky pred ministerstvom financií.
 7. Tomáš Valášek na snímke z videa.
 8. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
 9. Rovnosť pre všetkých
 10. Michal Šimečka
 11. Demontáž právneho štátu

Podľa podpredsedu PS Michala Trubana je Igor Matovič „najväčšia škodná v slovenskej politike, najväčšia škodná pre Slovensko“. „Matovič aj Fico sú v skutočnosti rovnakí. Obaja ničia slovenskú ekonomiku, našu krajinu, ničia demokraciu, prekračujú a ničia právny štát a hlasujú aj s fašistami. Som na 100 percent presvedčený, že aj tá antikorupčná Matovičova línia nie je úprimná, aj to je fejk,“ dodal Truban.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimečka odkazuje: Progresívci už nebudú podporovať súčasnú vládu! Dôvod? Matovič a jeho nápady

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: