eReport.sk
Robert Fico, foto:tasr

VIDEO Fico: Vláda dá občanom z koláča dieru a z opice riť, deti nemá každá rodina!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico si myslí, že pomoc vlády rodinám s deťmi nie je dostatočnou pomocou všetkým občanom. Faktom je, že deti žijú len približne v tretine slovenských domácností a dá sa teda skonštatovať, že kritizovaný daňový bonus z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) nerieši situáciu až dvoch tretín domácností, teda drvivej väčšiny.

„Vláda Slovenskej republiky dá občanom, rodinám, dôchodcom a ďalším v roku 2022 z koláča dieru a z opice riť. Došlo ku kozmetickej úprave rodinných prídavkov v roku 2022, čiže v podstate rodinné prídavky nič. Vieme, že došlo k jednorazovému navýšeniu rodinného prídavku za mesiac máj, kde tento prídavok bude predstavovať 100 eur na jedno dieťa. Pýtame sa, čo ďalej. Toto smiešne zvýšenie daňového bonusu, ktoré je navrhované na dieťa v roku 2022 má byť riešenie? To, že dopredu chcú vyplatiť dôchodcom vianočný príspevok má byť to riešenie?“ pýtal sa Fico na dnešnej tlačovej besede.

Vláda vraj spôsobuje ďalší nárast cien pohonných hmôt

Fico rovnako kritizuje Matoviča za spôsob, akým rieši problémy s cenami pohonných hmôt. Uvalenie zvýšenej dane Slovnaftu za ruskú ropu podľa opozičného lídra skončí nárastom cien, nie ich poklesom. Fico zároveň upozorňuje, že už len vyjadrenia vládnych predstaviteľov počas posledných dní tento nárast spôsobili.

Zdroj: video:yt/smersd

„My sme osobitne šokovaní z toho, že nerobia nič s pohonnými hmotami. Čo vymysleli? Idú zdaniť ruskú ropu. Tú ruskú ropu, ktorú nechcú. Teraz si predstavte, že sa podarí presadiť v Európskej komisii návrh, ja dúfam, že nie, a my zastavíme toky ruskej ropy v roku 2022, tak čo budú zdaňovať potom? Americký skvapalnený plyn, ktorý sa bude valiť na Slovensko? Budeme zdaňovať ropu z Venezuely? To len svedčí o tom, ako klamú túto verejnosť. Akonáhle včera vláda oznámila, že takúto daň chce prijať, okamžite vyleteli ceny pohonných hmôt,“ povedal predseda Smeru a dodal, že Slovensko má podľa neho vzhľadom na príjmy jeden z najdrahších plynov a jedny z najvyšších cien ropy na svete.

Chce sa vrátiť k sociálnym témam

Smer prišiel v krízových, ale aj prebytkových obdobiach v minulosti s rôznymi sociálnymi opatreniami, z ktorých azda najznámejšie sú tzv. sociálne balíčky. Fico žiada vládu, aby sa k niektorým nápadom sociálnych demokratov vrátila.

Bude vás zaujímať:

  1. Igor Matovič
  2. Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda
  3. Šéf Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
  4. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  5. ropné produkty tankovanie
  6. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  7. Robert Fico počas tlačovky k protiinflančným opatreniam z dielne Smer.

„Rovnako chcem, aby sme sa vrátili späť k témam ako je stravovanie žiakov a študentov v predškolských zariadeniach, na základných školách a na stredných školách, veď to bol vynikajúci nápad. To je obrovská položka do peňaženky toho rodiča, pomôžme mu takýmto štýlom. Pre nás platí, že každá slovenská domácnosť v roku 2022 musí dostať 1500 eur nenávratnú finančnú pomoc, aby sme aspoň ako tak zvládli spolu s týmito rodinami to obrovské zdražovanie, ktoré si táto vládna koalícia vôbec nevšíma,“ uzavrel Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Vláda dá občanom z koláča dieru a z opice riť, deti nemá každá rodina!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti