eReport.sk
Miroslav Žiak (SaS) na snímke z videa.
Miroslav Žiak (SaS) na snímke z videa. Zdroj: fb/miroslavziaksas

VIDEO Užíva si urážanie oponentov? Žiak zdieľa hanlivé statusy iných a zverejňuje aj vlastné „výkony“!

Nad situáciou, ktorá vznikla na Slavíne počas osláv Dňa oslobodenia od fašizmu mnohí krútia nechápavo hlavami a tvrdia, že to, čo sa tam zomlelo, bolo nanajvýš trápne a nedôstojné tomuto sviatku. Nehoriac o tom, že pri názorovej prestrelke medzi dvoma tábormi zasahovala aj polícia. Tá v závere dňa oznámila, že obmedzila na slobode dve osoby.

To, čo sa dialo na Slavíne v pondelok (9.5.) opäť rozdelilo Slovensko na dva tábory (po koľkýkrát už?). Jedni sa zastávali tých, ktorí si pietne miesto „prenajali“ na svoj proukrajinský a protiruský míting, iní sa postavili za tých, ktorí šli vzdať hold naším osloboditeľom – teda padlým sovietskym vojakom tak, ako to už tradične desiatky rokov na 9. mája so železnou pravidelnosťou robia. Teraz máme na mysli aj priamych účastníkov II. svetovej vojny, vojnových veteránov SNP. To, čo sa však na Slavíne tento rok strhlo pripomínalo podľa mnohých skôr nehanebnú „šaškáreň“, pri ktorej navyše nechýbala ani polícia.

V tejto súvislosti poslanec parlamentu za vládnu stranu SaS Miroslav Žiak zdieľal status Nikitu Slováka, čím jasne vyjadril svoj súhlas s tým, ako známy režisér a aktivista dourážal exministra spravodlivosti Štefana Harabina. Harabin bol totiž priamy účastníkom mely, ktorá sa na Slavíne v jednej chvíli strhla.

VIDEO Harabina blokuje muž vlastným telom, aby mu zabránil položiť kvety k pamätníku

Zdroj: fb/Plus JEDEN DEŇ

„Obmedzený Pišta. Tento tanečník kazačku zo smotánky, bojovník proti pravidlám počas covidu ma obvinil, že som ho obmedzil na Slavíne. V čase, kedy som popíjal na námestí SNP kávu s dvomi cukrami a studenú minerálku s bublinkami, neznášam keď mi to nosia teplé, tento muž vďaka ktorému raketovo stúpla dôvera v súdnictvo už obmedzený bol. Mohol by som to skúsiť nejako obmedziť ho mentálne, ale myslím, že to nie je potrebné. Lenže Pišta sa nikdy nemýli, tak je možné, že sa stretol s mojim hologramom a celá situácia je omnoho dramatickejšia. Preto zakladám hnutie Alf for Pišta. Navyše nebývam odhalený, včera som bol skromne ale čisto oblečený,“ citoval v statuse Miroslav Žiak pohŕdavé slová Slováka, ktorý na adresu Harabina nešetril posmeškami.

Zdroj: fb/miroslavziaksas

Pri kontroverznom lekárovi Petrovi Liptákovi už Žiak nikoho zdieľať nemusel, autorom urážok bol totiž on sám. „Jeden z predstaviteľov dezolé scény pseudodoktor Lipták sa dohodol s ďalším dezolé, kameramanom Jurečkom, že spravia provokáciu. Počas pokojných prejavov provokovala, pravdepodobne, ruská rodina so svätojurskými stužkami dav. Keď sa strhla mela, tak Lipták vytiahol sovietsku zástavu a chcel prekryť Ukrajinské vlajky, na čo ho hneď polícia vytiahla z rozhorčeného davu. PS: ospravedlňujem sa za vulgarizmus vo videu, ale emócie ma premohli…,“ uviedol v statuse s pripojeným videom saskár. A mal sa veru za čo ospravedlňovať. Na Liptáka, po tom, ako lekára polícia spacifikovala a vyvádzala z priestoru pri Slavíne hučal: „Toto dezolátske hovno Lipták, prišiel šaškovať so sovietskou vlajkou…“

Zdroj: fb/miroslavziaksas

Zdá sa, že vládny poslanec klubu SaS si ako keby schuti užíval urážanie názorových oponentov – či už priamo, alebo prostredníctvo urážok, ktoré pochádzajú od iných. Dôležité predsa je, komu sú adresované, či?

Pripomíname, že redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Related Posts

  1. Anna Belousovová odchádza zo snemu strany
  2. Na snímke uprostred pani Anna Bergerová, vľavo bývalý politik Peter Wiess.
  3. Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v štúdiu spravodajskej televízie.
  4. Atmosféra na bratislavskom Slavíne bola v pondelok 9. mája poriadne hustá.
  5. Na kombosnímke zĺava poslanci Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Miroslav Žiak (SaS).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Užíva si urážanie oponentov? Žiak zdieľa hanlivé statusy iných a zverejňuje aj vlastné „výkony“!

Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti