eReport.sk
Toto je nonsens!
Peter Pellegrini (Hlas-SD) aj naďalej vedie rebríček najobľúbenejších slovenských politikov, kým Igor Matovič (hnutie Slovensko) je, ako už klasicky, u Slovákov tým najneobľúbenejším. Kombosnímka foto tasr

Pellegrini je v šoku, hovorí o cenzúre: Matovič sa chce zabetónovať pri moci a plánuje ísť aj cez mŕtvoly!

AKTUALIZOVANÉ – Tak toto je naozaj bomba! Šéf hnutia OĽaNO sa podľa Hlasu-SD rozhodol navrhnúť, že do diskusií v médiách môžu byť pozývaní iba tí politici, ktorých strany či hnutia sa zúčastnili na posledných parlamentných voľbách! Podľa informácie TASR koaliční partneri Matovičov zámer zrejme nepodporia. Líder najsilnejšieho koaličného hnutia však od svojich ambícií upustiť nemieni.

Z dielne, či z hlavy, Igora Matoviča vyšli už rozličné „skvelé návrhy“, no tento je podľa strany Hlas-SD skutočným ohrozením demokracie na Slovensku. Opozičná strana je šokovaná Matovičovým návrhom na, podľa nej, cenzúru televíznych diskusií. Informovala o tom dnes v tlačovej správe hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

Igor Matovič sa rozhodol ísť cez mŕtvoly

Peter Pellegrini návrh Igora Matoviča označil za otvorenú cenzúru televíznych diskusií. Matovič v nedeľu podľa medializovaných informácií predstavil koaličným partnerom návrh, aby zmenou zákona obmedzili účasť v debatách subjektom, ktoré neprešli poslednými voľbami. „V snahe zabetónovať sa pri moci sa Igor Matovič rozhodol ísť cez mŕtvoly. Už pandémiu zneužíval na zbytočné potláčanie základných ústavných práv slovenských občanov. Namiesto súboja ideí, programov a výsledkov, v ktorom fatálne zlyháva, zneužíva orgány činné v trestnom konaní voči politickej opozícii a nijako sa netají snahou pozatvárať jej lídrov,“ skonštatoval predseda strany Peter Pellegrini.

Igor Matovič stelesňuje ohrozenie základných pravidiel demokracie, ústavných práv občanov a elementárnych zásad právneho a sociálneho štátu.

Peter Pellegrini, predseda strany Hlas-SD

Mohlo by vás zaujímať

 1. ostnantý drôt elektrický ohradník hranica pohraničné pásmo
 2. Robert Fico na snímke z videosnímke.
 3. Peter Pellewgrini počas tlačovky strany Hlas-SD.
 4. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
 5. Igorove kvalifikácie
 6. J. Krescanko Dibáková nie je spokojná.
 7. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
 8. Pomoc mladým rodinám
 9. Igorove kvalifikácie
 10. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) počas tlačového brífingu na tému: Stanovisko k návrhu na zníženie DPH na pohonné hmoty 23. mája 2022 v Bratislave.
 11. Za slušné Slovensko
 12. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).

Podľa expremiéra líder OĽANO prekročil ďalší Rubikon. „Keďže nominanti OĽANO, vrátane Igora Matoviča, odchádzajú z televíznych diskusií ako zbití psi, rozhodol sa zakázať preferenčne najsilnejšej strane prístup do verejnej politickej konfrontácie,“ uviedol líder Hlasu-SD, podľa ktorého Matovičov návrh opäť potvrdzuje, že tento človek je najväčším zlom v slovenskej politike. „Igor Matovič stelesňuje ohrozenie základných pravidiel demokracie, ústavných práv občanov a elementárnych zásad právneho a sociálneho štátu. Kým tento človek bude sedieť vo vláde, Slovensko nemá šancu na zmenu k lepšiemu,“ dodal Peter Pellegrini, pričom svoje obavy tlmočil aj prostredníctvom sociálnej siete.

Zdroj: fb/pellegrini.peter

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová nechcela vynášať z rokovaní koalície. Vzhľadom na medializovanie informácie pre TASR uviedla, že minister nemá na takýto zámer súhlas koaličných partnerov a SaS to nepodporí. S návrhom nesúhlasí ani strana Za ľudí, pre TASR to potvrdil jej podpredseda Juraj Šeliga.

Matovič: Je dôležité nastaviť jasné pravidlá

Matovič na pondelňajšej tlačovej konferencii vyhlásil, že svoj návrh na zmenu pravidiel bude naďalej presadzovať, nebráni sa však diskusii. Baviť sa o tom chce od júna do septembra. Vyhlásil, že nechce médiám diktovať, kto do politických diskusií môže prísť a kto nie, pre stráženie verejného záujmu v médiách je však podľa neho dôležité nastaviť jasné a transparentné pravidlá pozývania politických hostí do diskusií. Ročne by mali v nich mať adekvátne zastúpenie všetky politické subjekty napríklad na základe výsledkov volieb či volebných prieskumov.

Fico Matovičov nápad označil za šialený

Nepáči sa mu, že niektorí politici majú v diskusiách nadštandardné zastúpenie, ale aj to, že niektorí politici sú tabuizovaní, napríklad aj tí s extrémistickými názormi. Pri konfrontácii priamo v diskusii spôsobia podľa neho menej problémov, ako napríklad na sociálnej sieti. Na otázku, či má vedomosť o tom, že by to fungovalo v niektorej z demokratických krajín, odpovedal záporne.

Matovičov návrh kritizuje aj opozičný Smer-SD. „Predseda neexistujúcej politickej strany OĽANO Matovič oznámil na koaličnej rade, že zákonom chce určovať, kto bude a kto nebude v televíznych diskusných reláciách,“ napísal na sociálnej sieti líder Smeru Robert Fico. Matovičov nápad označil za šialený.

Zdroj: fb/robertficosk

Ministerstvo kultúry SR sa v pondelok k téme nevyjadrilo.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini je v šoku, hovorí o cenzúre: Matovič sa chce zabetónovať pri moci a plánuje ísť aj cez mŕtvoly!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre