Rázne rozhodnutie organizátorov!
Petra Vlhová, foto:tasr

Petra Vlhová v slalome druhá: Víťazstvo uchmatla Shiffrinová!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila druhá v slalome Svetového pohára v Jasnej. V sobotňajšej súťaži nestačila iba na víťaznú Američanku Mikaelu Shiffrinovú, za ktorou zaostala o 34 stotín sekundy. Tretie miesto obsadila Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,52).

Vlhová zajazdila svoju pasáž v 1. kole bezchybne a ako prvou nasadenou do pretekov určila latku veľmi vysoko. Avšak jazda v druhom kole nebola podľa jej predstáv. Drobné chyby ju napokon stáli víťazstvo. S konečným časom 1:44.62 skončila na skvelom druhom mieste. Ide o jej prvé pódium na domácej scéne v lyžiarskom stredisku v Jasnej. Pred ňou zajazdila skvelú jazdu jej najväčšia rivalka Mikaela Shiffrinová, ktorá sa napokon stala celkovou víťazkou.

Petre Vlhovej v Jasnej fandilo mnoho ľudí – Foto: tasr

„Pocit je to úžasný, je to moje prvé pódium v Jasnej, dala som do toho všetko, avšak Mikaela bola lepšia, bolo to veľmi tesné“, povedala Petra Vlhová bezprostredne po pretekoch.

Svetový pohár zavítal aj do Jasnej – Foto: tasr

Dvadsaťpäťročná Slovenka si udržala pozíciu na čele priebežného hodnotenia disciplíny, pred Shiffrinovou vedie o 45 bodov. Navyše skresala manko na líderku celkového poradia SP Laru Gutovú-Behramiovú, za Švajčiarkou zaostáva už iba o 107 bodov.