eReport.sk
Peter Pčolinský (Sme rodina)
Peter Pčolinský (Sme rodina). Foto: tasr

Pčolinský sa zastal Fica, na spornej nahrávke zatiaľ nič nelegálne nevidí. Ako reagovali ďalší politici?


Video z poľovníckej chaty, na ktorom vidno predsedu Smeru Roberta Fica ako konzumuje slaninu v spoločnosti Roberta Kaliňáka, advokáta Mareka Paru a rodinných príslušníkov obvinených Bödöra a Gašpara, vyvolalo medzi politikmi rôzne reakcie a komentáre.

Predstavitelia vládnej koalície sú zatiaľ k videonahrávkam zdržanliví a nechcú vynášať súdy. Na druhej strane je tu však Úrad špeciálnej prokuratúry vedený bývalým ministrom vnútra druhej vlády Mikuláša Dzurindu Danielom Lipšicom, ktorý má vo veci jasno. Tvrdí, že spomínané videá potvrdzujú snahy opozície, advokátov a podnikateľov ovplyvňovať vyšetrovanie vážnych káuz.

Koalícia vyzýva Fica na odchod z politiky

Koalícia je síce zdržanlivá, ale zároveň hromží, že ak sa tvrdenia Špeciálnej prokuratúry potvrdia, tak by mal Fico odísť z politiky. „Myslím si, že ak sa potvrdí, že ide o marenie vyšetrovania, tak Robert Fico by mal okamžite skončiť v politike,“ uviedol poslanec NR SR Peter Kremský (OĽANO). ​“Wau, neviem, či to všetkých prekvapilo, z toho ako je poslanec Robert Fico nervózny v poslednom čase, tak dalo sa očakávať, že asi vyvíja aj inú aktivitu, ako len v parlamente,“ reagovala Jana Žitňanská (Za ľudí).

„Ukázalo sa, že Fico je hlavou organizovaného zločinu“

Napriek tomu, že šéf SaS Richard Sulík bol vo svojich vyjadreniach na utorkovej tlačovke značne zdržanlivý, jeho stranícky podriadený, poslanec Miroslav Žiak pre TA3 uviedol: „Ukázalo sa, čo všetci vieme. Ukázalo sa, že Robert Fico je hlavou organizovaného zločinu.“ Žiak počas utorkovej schôdze v pléne národnej rady citoval šéfovi Smeru aj prepisy z poľovníckej chaty, konkrétne slová syna Tibora Gašpara: „Dneska je najlepšie povedať, že s tou nomináciou prišiel Lučanský, ktorý to už nevyvráti ani nepotvrdí a otec s Norom (Bödörom) v podstate len sprostredkovali to stretnutie s Imreczem. Pretože Noro Makóa poznal z toho súkromného sektoru, otec zase poznal Imreczeho, prebehlo stretnutie, kde ho zoznámili s Makóom a už si Makó išiel svojou cestou.“

Expremiér sa odísť nechystá, naopak pritvrdzuje

Fico sa im však vysmial do tváre a odkázal, že on nikam odísť neplánuje. Podľa slov trojnásobného expremiéra z nahrávok vyplýva len to, čo už niekoľkokrát povedal na svojich tlačových konferenciách. Zároveň dodal, že podobné stretnutia sa súčasťou jeho opozičnej práce a viac ako ročnej agendy a určite v nich bude pokračovať aj ďalej. „S obhajcami nevinných ľudí som sa stretával a budem sa stretávať, aby som mal dostatok informácií na svoju politickú prácu,“ uviedol.

Pčolinský na videách nič nelegálne nevidí

Poslanec NR SR za hnutie Sme rodina Peter Pčolisnký vyhlásil, že na spomínaných nahrávkach zatiaľ nevidel nič nelegálne. „Rok sme tu mali všelijaké bombastické vyhlásenia a mnohé sa ukázali, že boli trošku postavené na vode, čiže naozaj by som si počkal na to, čo z toho vyplynie a ťažko sa hodnotí z nejakých 20 riadkov niečo,“ uviedol Pčolinský v relácii RTVS.

Advokát Para: Je zarážajúce, že sa sleduje obhajoba

Marek Para, advokát obvinených Norberta Bödöra a Tibora Gašpara, na ktorých sa stále vzťahuje prezumpcia neviny, odmieta, že by politikov opozície navádzal na krivú výpoveď alebo dokonca maril vyšetrovanie. Potvrdil, že spomínané nahrávky najskôr preberie so sudcom. Aj keď sú na určitých miestach nahrávky vulgárne, nikto z nahratých v ničom neporušil zákon.

„Je veľmi zarážajúci fakt, že sa v podstate sleduje obhajoba, sledujú sa opoziční politici a zároveň sa cez médiá zverejňujú odkazy, že treba čakať NAKA a šúchať nohami a potom sa niekto čuduje, že sa ľudia stretávajú s trestnými advokátmi,“ povedal Para.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic
  2. Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec
  3. Cirkus a sexistické vtipy
  4. Predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský.
  5. Marek Para, obhajca bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.
  6. Robert Kaliňák (Smer-SD)
  7. Miroslav Žiak (SaS)
  8. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pčolinský sa zastal Fica, na spornej nahrávke zatiaľ nič nelegálne nevidí. Ako reagovali ďalší politici?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne