eReport.sk
Foto: tasr

Zhrozený Poliačik: Čo tu nastane, keď sa moci chopí skutočný hajzel?


Zverejnenie nahrávok, ktoré majú byť súčasťou spisu kauzy Očistec, rozpútalo vášnivú diskusiu. Išlo totiž o odpočúvanie chaty, v ktorej sa stretávali podnikateľ Miroslav Bödör, advokát Marek Para, syn Tibora Gašpara, exminister Robert Kaliňák a bývalý premiér Robert Fico. Hoci viacerí politici tlieskajú zverejneniu videí, našli sa aj takí, ktorých celá vec zaskočila.

Ak toto je nový štandard, nechcem vidieť to peklo, čo tu nastane, keď sa moci chopí nejaký skutočný hajzel,“ zverejnil na sociálnej sieti bývalý poslanec Martin Poliačik. Keď ho fanúšikovia vyzvali, aby vysvetlil svoje slová, expolitik pridal vyjadrenie. „Pod zásterkou naháňania kúskov ilegálne streleného jeleňa sa tu odpočúva opozičný líder na stretnutí s advokátom,“ dodal. Odpočúvanie chaty totiž schválil okresný súd v rámci vyšetrovania trestného činu, ktorý súvisel s pytliactvom.

Videá zo stretnutí Bödöra s politikmi zverejnil včera poobede portál aktuality.sk. Poliačikovi sa nepozdáva, že sa vynášajú veci zo živého spisu. „Upozorňujem na to, že keď sa tu zvrtnú pomery a toto isté uvidíme diať sa v opačnom garde, nebude veľa validných argumentov, prečo to zrazu nie je OK,“ myslí si bývalý poslanec, ktorý pôsobil v strane SaS.

Robert Fico na snímke z videa.

Fico tvrdí, že uniknutá nahrávka nie je škandalózna. – Foto: fb/robertficosk

Na nahrávkach je zachytený napríklad rozhovor Roberta Kaliňáka s advokátom Marekom Parom či diskusia Roberta Fica s Miroslavom Bödörom. Baviť sa mali okrem iného aj o nominácii Ľudovíta Makóa. „Ak sa potvrdí, že dochádzalo ku koordinácii postupu proti čestným policajtom a mareniu vyšetrovania, je Fico tým, kým ho nazval Kočner. Šéfom slovenskej Cosa Nostry, korupčnej chobotnice. Týmto ľuďom Slovensko nesmieme nechať napospas,“ vyjadrila sa vicepremiérka Veronika Remišová.

Čítajte viac:

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Peter Pčolinský (Sme rodina)
  3. Robert Kaliňák (Smer-SD)
  4. Robert Fico počas tlačovky Smeru.

Na celú kauzu už reagovali aj Fico s Kaliňákom. „S obhajcami nevinných ľudí som sa stretával a budem sa stretávať, aby som mal dostatok informácií na svoju politickú prácu. Z tohto absurdného odpočúvania sa nikto nedozvie nič viac, ako počuje odo mňa na tlačových konferenciách,“ vyhlásil sebavedomo expremiér vo svojom videu. Pre aktuality.sk zase Kaliňák tvrdil, že nevidí nič, čo by bolo v rozpore so zákonom. A za tým, ako vypovedal na polícii, si stojí.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zhrozený Poliačik: Čo tu nastane, keď sa moci chopí skutočný hajzel?

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne