eReport.sk
Robert Fico. Foto: tasr

VIDEO Fico o uniknutých nahrávkach: Nahrávanie súkromných rozhovorov je neakceptovateľné!

Šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico považuje za neakceptovateľné, aby polícia a prokuratúra z politických dôvodov nahrávala jeho súkromné rozhovory. Tvrdí, že v týchto rozhovoroch nebol ani len náznak akéhokoľvek podozrenia z trestnej činnosti. TASR o tom informoval vedúci tlačového oddelenia Smeru-SD Ján Mažgút.

Obrana nezákonne väznených a obvinených ľudí bude dôležitou súčasťou mojej politickej agendy,” uviedol Fico. Hovorí, že všetky médiá, ktoré šíria “nelegálne získanú správu, samy asistujú trestnému činu a v zásade v tichosti podporujú sledovanie opozície vládnou mocou”. Vysvetľuje, prečo sa v súvislosti s medializovanými informáciami o krádeži 50.000 eur a zlatých mincí z jeho kancelárie v centrále strany neobrátil na políciu. „Keď mi na začiatku 90. rokov vykradli byt, strávil som hodiny na polícii a nikdy sa nič nezistilo,” podotkol s tým, že preto všetky ostatné incidenty riešil mimopolicajnou cestou.

Zdroj: video:fb/robertfico

Vyriešil krádež peňazí

Zdôraznil, že takýmto spôsobom vyriešili aj túto krádež. „A že som mal hotovosť v kancelárii? Čo je na tom zvláštne, keď neverím bankám a časť úspor, mimochodom, získaných predajom zariadenia z predchádzajúceho bytu, mám v hotovosti?” pýta sa. Úrad špeciálnej prokuratúry v pondelok (25. 10.) informoval, že dozorový prokurátor doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy.

Viac z domácej politiky:

  1. Peter Pčolinský (Sme rodina)

Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Následne boli medializované videá s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom, exministrom vnútra Robertom Kaliňákom, obhajcom Marekom Parom, podnikateľom Miroslavom Bödörom a synom Tibora Gašpara na poľovníckej chate.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico o uniknutých nahrávkach: Nahrávanie súkromných rozhovorov je neakceptovateľné!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport