eReport.sk
Marek Para, obhajca bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.
Marek Para, obhajca policajného exprezidenta Tibora Gašpara. Foto: tasr

Padlo trestné oznámenie! Podal ho vyšetrovateľ NAKA v súvislosti s únikom nahrávok z chaty


Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry (NAKA) z tímu Očistec podal v súvislosti s únikom nahrávok trestné oznámenie na úrade inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. V utorok to uviedol dočasný prezident Policajného zboru (PZ) Štefan Hamran. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Prezídia PZ Andrea Dobiášová.

Únik medializovaných videí, ktoré zachytávajú stretnutia Roberta Fica (Smer-SD), exministra vnútra Roberta Kaliňáka, obhajcu obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Mareka Paru, podnikateľa Miroslava Bödöra a syna Tibora Gašpara na poľovníckej chate dal v utorok preveriť aj generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

GP má podozrenie, že došlo k naplneniu skutkových podstát trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti.

Prokuratúra v pondelok (25. 10.) informovala, že dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Následne boli medializované videá s Ficom, Kaliňákom, Parom, Bödörom a synom Tibora Gašpara.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec
  2. Peter Pčolinský (Sme rodina)
  3. Robert Kaliňák (Smer-SD)
  4. Robert Fico na snímke z videa.
  5. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Padlo trestné oznámenie! Podal ho vyšetrovateľ NAKA v súvislosti s únikom nahrávok z chaty

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: