eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Foto: fb/robertficosk

VIDEO Fico o svojom sledovaní: Toto je súčasť špinavej práce Lipšica! Musia byť v strašnej dôkaznej kríze

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a jeho “nohsledi” musia byť v v dôkaznej kríze, ak dali sledovať a odpočúvať predsedu opozičnej strany na jeho stretnutiach. Uviedol to predseda Smeru-SD Robert Fico v reakcii na zverejnené videá, ktoré majú pochádzať zo súdom schváleného sledovania.

“Vážení priatelia, práve som sa vrátil z verejného stretnutia v Piešťanoch, preto reagujem až teraz. Dnešný deň je len potvrdením, že demokracia a právny štát sú na Slovensku v totálnom rozvrate,” uviedol v pondelok zverejnenom videu expremiér.

Lipšic a spol. už nemohli urobiť nič iné, tvrdí Fico

“Rok a pol hovorím o zneužívaní trestného práva na boj s opozíciou. Rok a pol tvrdím, že vo väzbe sedia nevinní ľudia a že prípad bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika je politický monsterproces. Je to moja legitímna politická agenda, ktorá sa potvrdzuje každým dňom,” pripomel Fico.

Ďalej zdôraznil, že Lipšicovi asi chýba dostatok dôkazov, keďže ho podľa jeho slov dáva sledovať: “V akej dôkaznej kríze musí byť špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a jeho nohsledi na Špeciálnej prokuratúre, ak dali sledovať a odpočúvať lídra opozičnej strany na jeho stretnutiach s obhajcami ľudí, ktorých považujem za nevinných. Lipšic a spol. už nemohli urobiť nič iné, aby potvrdili, že patria do rúk spravodlivosti.”

Budem naďalej pracovať na dokázaní ich neviny, odkázal

Fico vyhlásil, že sa dotknutými advokátmi mieni stretávať aj naďalej. A vysvetlil aj to, že prečo. “S obhajcami nevinných ľudí som sa stretával a budem sa stretávať, aby som mal dostatok informácií na svoju politickú prácu. Z tohto absurdného odpočúvania sa nikto nedozvie nič viac, ako počuje odo mňa na tlačových konferenciách. Budem naďalej pracovať na dokázaní neviny nespravodlivo a z politických dôvodov obvinených nominantov opozície a osôb spojených s opozíciou,” podčiarkol šéf Smeru.

Poslal odkaz aj konkrétnym médiám

A pridal aj odkaz pre konkrétne médiá: “A na záver. Vôbec ma neprekvapuje, že Denník N, Aktuality a SME už zverejňujú nahrávky, ktoré sú vraj súčasťou spisu. Toto je súčasť špinavej práce Lipšica. Milí novinári, kľudne zverejnite všetko, čo vám poslali prokurátori v rozpore so zákonom, dozviete sa len to, čo ste už odo mňa verejne počuli alebo ešte len budete počuť.”

VIDEO Robet Fico: Lipšic a jeho “nohsledi” musia byť v strašne dôkaznej kríze, ak ma dali sledovať

Zdroj: fb/robertficosk

Prokuratúra v pondelok informovala, že dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz.

Portál aktuality.sk neskôr zverejnil videá, na ktorých majú byť zaznamenané stretnutia Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, obhajcu obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, Mareka Paru, podnikateľa Miroslava Bödöra a syna Tibora Gašpara.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico, Igor Matovič a Peter Pellegrini.
  2. Marek Para, obhajca bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.
  3. Poslanec OĽANO Andrej Stančík
  4. Ľuboš Blaha, vedľa časť inkriminovaného komentára Petra Schutza.
  5. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
  6. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).

Zdroj: eRepot/tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico o svojom sledovaní: Toto je súčasť špinavej práce Lipšica! Musia byť v strašnej dôkaznej kríze

Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport