eReport.sk
Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec
Sprava Štefan Hamran a Roman Mikulec. Foto: tasr

Hamran je k uniknutým videám z chaty zdržanlivý. Chystá tlačovku k „čurillovcom“!


Posudzovanie dôkazov, ako sú videá, ktoré majú byť novými dôkazmi v prípade policajnej akcie Očistec, treba nechať na orgány činné v trestnom konaní (OČTK). Vyplýva to z vyjadrení Štefana Hamrana, ktorý je dočasne povereným riaditeľom Policajného zboru (PZ). Medializované videá ukazujú, ako sa na chate stretávali obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara Marek Para, predseda Smeru-SD Robert Fico, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a tiež syn Tibora Gašpara.

„To nechajme na orgány činné v trestnom konaní, ak o tom rozhodli,“ reagoval Hamran na otázku, či sú videá použiteľné aj v iných trestných konaniach ako tých, pre ktoré boli vyhotovené. Pripomenul, že on to neposudzuje.

Hamran nechcel komentovať „porady“ na chate

Odpočúvanie chaty v Nitrianskom kraji schválil podľa Denníka N Okresný súd Nitra v rámci vyšetrovania trestného činu, ktorý súvisel s pytliactvom.

Hamran nechcel komentovať, či je konanie „porád“, ktoré videá zachytávajú, v poriadku. Nie sú podľa neho bežné. Šéfa polície sa novinári tiež pýtali, ako vníma to, že sa na videu mal Kaliňák dohadovať o tom, ako bude vypovedať. „K tomu nie je čo dodať,“ skonštatoval.

Chce si najprv preštudovať odôvodnenie krajského súdu

V súvislosti s výhradami opozície, že sa manipulujú vyšetrovania, avizuje Hamran tlačovú konferenciu, kde sa chce vyjadriť aj k práci vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Chce si najprv preštudovať odôvodnenie bratislavského krajského súdu, ktorý mal označiť stíhanie štyroch vyšetrovateľov NAKA pracujúcich na závažných kauzách za neodôvodnené.

Prokuratúra v pondelok (25. 10.) informovala, že dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Následne boli medializované videá s Ficom, Kaliňákom, Parom, Bödörom a synom Tibora Gašpara.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. súd, kladivko, žena, sudkyňa
  2. Marek Para, obhajca bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.
  3. Peter Pčolinský (Sme rodina)
  4. Robert Kaliňák (Smer-SD)
  5. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
  6. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamran je k uniknutým videám z chaty zdržanlivý. Chystá tlačovku k „čurillovcom“!

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne