eReport.sk
Robert Kaliňák (Smer-SD)
Robert Kaliňák (Smer-SD). Foto: tasr

Robert Kaliňák Lipšicovmu úradu: Ste úradom špeciálneho zúfalstva! Platí to, čo som už vypovedal

S reakciou na uniknuté videá z poľovníckej chaty na seba nenechal dlho čakať ani exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer – SD). Kaliňák nazval Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚSP), ktorému šéfuje Daniel Lipšic úradom špeciálneho zúfalstva. Vyšetrovatelia tímu Očistec a prokurátori ÚŠP sú podľa Kaliňáka v zúfalej situácii, pretože dôkazy, ktorými by mohli udržať bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara vo väzbe nemajú a zrejme ani neexistujú. „Snažia sa aspoň niečo vyrobiť, aspoň urobiť škandál ,“ uviedol Kaliňák pre TV Markíza.

Exminister a práva ruka Roberta Fica z čias ich spoločných vlád tvrdí, že na spomínanom videu sa nachádzajú len slobodní ľudia, ktorí sa v slobodnom štáte môžu slobodne stretávať a rozprávať. Kaliňák preto vyzval prokuratúru, aby nestrihala videá, ani ich účelovo nedávkovala do spoločnosti, ale aby zverejnila všetky nahrávky.

Kaliňák hovorí o nelegálnych odposluchoch

Bývalý minister vnútra, ktorý sa v súčasnosti venuje aj advokácii nešetril kritikou ani voči samotným odposluchom a skrytým kamerám, ktoré policajtom odklepol súd. Podľa dostupných informácii monitorovala polícia dotknutú chatu od júla do septembra 2021, pričom nahrala 9 rozhovorov. Kaliňák tvrdí, že polícia mala vyšetrovať pytliactvo, nie sledovať ľudí, ktorí vedú rozhovor v úplne iných veciach.

„To je nelegálny odposluch a môžu sa ho snažiť zakryť pytliactvom koľko chcú. Nevieme, že by na prečin pytliactva niekedy bol nariadený priestorový odposluch. Oni mali povolenie na sledovanie pytliactva, nie na šéfa opozície a advokátov. Na to povolenie od súdu nemajú, preto tú vec nemôžu ani použiť,“ hovorí Kaliňák.

Na videu nie je podľa Kaliňáka žiadna nezákonná činnosť

Kaliňák potvrdil, že nemá problém so zverejnením všetkých nahrávok, lebo sa na nich nemá nachádzať žiadna nelegálna činnosť. Ostro však kritizuje, že vláda a orgány činné v trestnom konaní sledujú opozíciu a advokátov a zjavne nelegálne vynášajú na verejnosť rozhovory výlučne súkromnej povahy.

Platí to, čo som vypovedal na polícii, odkázal Kaliňák

Rovnako tak sa vyjadril aj k obsahu jednej časti z nahrávky, ktorá sa mala týkať návrhu syna policajného exprezidenta Tibora Gašpara, ktorý hovoril o tom, že nomináciu Ľudovíta Makóa mal chcieť zosnulý exprezident policajného zboru Milan Lučanský. „Toto sú súkromné rozhovory a hovorí tam syn otca, ktorý je nezákonne vo väzbe. Ja som to nekomentoval a nesúhlasil by som s tým. Platí to, čo som vypovedal na polícii,uzavrel Kaliňák.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic
 2. Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec
 3. chata
 4. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
 5. Cirkus a sexistické vtipy
 6. Marek Para, obhajca bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.
 7. Prezidentka Zuzana Čaputová.
 8. Peter Pčolinský (Sme rodina)
 9. Ľudovít Makó
 10. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
 11. Tibor Gašpar odchádza z väzby v Banskej Bystrici 4. novembra 2021.
 12. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Robert Kaliňák Lipšicovmu úradu: Ste úradom špeciálneho zúfalstva! Platí to, čo som už vypovedal