eReport.sk
Cirkus a sexistické vtipy
Igor Matovič a Daniel Lipšic. Foto: tasr

Manažér Hlasu: Lipšic s Matovičom si zapytliačili na opozíciu, je to závažný zločin proti demokracii!

Po vládnom poslancovi Petrovi Pčolinskom (Sme rodina) sa zastal predsedu Smeru-SD aj jeho opozičný kolega a generálny manažér Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok. Tvrdí, že si špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a minister financií Igor Matovič (OĽANO) zapytliačili na opozíciu.

„Pytliak je človek, čo loví bez povolenia a teda protizákonne. Niečo podobné sa stalo pri nezákonnom nahrávaní predsedovi opozičnej strany Smer Robertovi Ficovi,“ začal svoj status k téme Šutaj Eštok.

„Toto nemôžete robiť v žiadnej demokratickej krajine“

„V žiadnej demokratickej krajine nemôžete nahrávať súkromné rozhovory opozičných politikov, ak na to nemáte zákonný dôvod. Ide o závažný zločin proti demokracii,“ vyjadril sa Šutaj Eštok o odpočúvaní. V prípade predmetnej nahrávky z poľovníckej chaty už koná generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý chce riešiť nezákonný únik zo spisu.

„Všetko sa deje za asistencie vybraných médií“

Opozičný poslanec z mimoparlamentnej strany Hlas-SD zároveň podobne ako Fico poukázal na fakt, že sa v mediálnom prostredí rieši predovšetkým obsah rozhovorov a nie to, ako nahrávka vznikla, či pri tom nebol porušený zákon, ako sa dostala na verejnosť a prečo je odpočúvaná opozícia. „Toto všetko sa deje za intenzívnej asistencie vybraných médií, ktorým zrazu nevadí, že vynášajú záznamy zo živých spisov, pričom im dajú rozprávkový názov ´Druhá gorila´ s cieľom, aby pritiahli ešte väčšiu pozornosť obecenstva.“

Eštok je presvedčený, že je potrebné tvrdo žiadať, aby sa pozadie tohto závažného zločinu proti demokracii vyšetrilo. A zodpovední boli postavení pred súd,“ uzavrel Šutaj Eštok.

A ešte pridal na úplný záver aj jedno PS: „Nejde o Roberta Fica. Rovnaký status by som napísal, ak by vládna moc nezákonným spôsobom odpočúvala, alebo inak kriminalizovala ktoréhokoľvek opozičného politika.“

Zdroj: fb/sutajestokm

Mohlo by vás zaujímať:

  1. chata
  2. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
  3. Peter Pčolinský (Sme rodina)
  4. Robert Kaliňák (Smer-SD)
  5. Robert Fico na snímke z videa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Manažér Hlasu: Lipšic s Matovičom si zapytliačili na opozíciu, je to závažný zločin proti demokracii!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie