eReport.sk
Robert Fico a členovia strany SMER-SD. Foto: facebook

VIDEO Šéf Smeru novinárom: Dajte titulok, že Fico ovplyvňoval trestné konania, treba ho zatvoriť!

V utorok v parlamente prebiehala schôdza Národnej rady SR (NR SR), na ktorej bol jeden z bodov odvolávanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Minister Sulík na rokovaní parlamentu oznámil, že všetko povedal, nechce sa ďalej zúčastňovať rozpravy a odišiel z NR SR. Robert Fico a jeho poslaneckí kolegovia z opozičnej strany Smer-SD sa na tlačovke vyjadrili nielen k odvolávaniu šéfa rezortu hospodárstva, ale aj uniknutým nahrávkam z poľovníckej chaty.

Najprv bol na pretrase Sulík. Ten podľa Fica nepovedal jedinú konkrétne a uchopiteľné opatrenie, ktoré by slovenským domácnostiam či firmám pomohlo bez väčších problémov ustáť očakávaný rast cien energií.

Fico tvrdí, že ceny zasiahnu až 28 percent domácností

„Vo svojom vystúpení pán Sulík nepredstavil jedno jediné opatrenie krátkodobého charakteru, ktoré by pomohlo slovenským domácnostiam a firmám prežiť obdobie obrovského zdražovania. Dnes som upozornil v národnej rade, že na Slovensku je 28% domácností, ktoré nie sú schopné zabezpečiť si vykurovanie plynom. Povedal som, že sú firmy, ktoré pravdepodobne budú musieť zastaviť prevádzku, ak im štát nepomôže. Povedal som, že tieto narastajúce ceny budú mať vplyv na všetky tovary a služby. Túto pravicovú vládu to absolútne nezaujíma,“ uviedol v úvode predseda Smeru.

Hegerovi podľa šéfa Smeru Makóov kšeft neprekáža

Základná téma, kvôli ktorej opozičná strana iniciovala odvolávanie ministra Sulíka bolo zdražovanie energií. Ako však expremiér pripomenul, boli na to aj iné zásadné dôvody, ktoré k tomuto kroku prispeli. „Je to určite téma obrovských štátnych zákaziek, ktoré dostáva najvýznamnejší slovenský udavač Makó od Slovenskej pošty. Dnes predseda vlády v podstate uznal, že firma Lama je firma, ktorá patrí pánovi Makóovi, rovnako uznal, že Slovenská pošta dáva tomuto udavačovi obrovské zákazky a v žiadnom prípade mu to nevadilo. Pán Sulík sa priznal, že šéfom Slovenskej pošty je jeho človek. Opäť klasická rétorika pána Sulíka, všetko je v poriadku, všetko je transparentné, všetko je čisté, lebo to robia oni,“ povedal R. Fico.

Fico: Sulík oznamuje verejnosti, mám vás v paži

Najväčšia udalosť, ktorá hýbe dnes slovenskou politickou scénou v súvislosti s R. Sulíkom je podľa trojnásobného expremiéra aj neochota poskytnúť informácie o ranči v Austrálii, kde je jedným z vlastníkom. „Pán Sulík odmieta poskytnúť slovenskej verejnosti informácie o ďalších okolnostiach tejto kúpy. Po prvé nevieme, koľko ten ranč stál. Priznal sa pán Sulík, že on zaplatil iba podiel, ktorý sa rovná hodnote dobrého kvalitného bytu v Bratislave, čiže hovoríme asi o hodnote milión eur. Ak sú traja, hovoríme o niekoľkomiliónovom ranči v Austrálii. Odmietol povedať mená dvoch spoluvlastníkov, ktorí sú s ním. V čase, kedy táto vláda nevyplatila dôchodcov trinásty dôchodok, kedy je smiešna zákonná valorizácia, kedy sa ľudia trápia so zdražovaním, Sulík oznamuje slovenskej verejnosti, mám vás v paži. Keď tu bude zima, ja idem na ranč do Austrálie,“ podčiarkol Fico.

Sulík pozemok z OLO previedol na svoju firmu

Šéf Smeru sa v súvislosti so šéfom liberálov vrátil aj do minulosti. Pripomenul, že Richard Sulík bol šéf a predseda predstavenstva spoločnosti OLO. „Ako prvé ukradol pozemok a previedol pozemok z OLO na svoju firmu Fax Copy a zarobil na to v prepočte asi milión eur, má teda z čoho kúpiť si ranč,“ zdôraznil Fico a opäť vyzval ministra hospodárstva, aby poskytol všetky informácie ohľadom kúpy tohto predmetného ranča. 

Fico o videách: Pre nás sú šokujúce dve veci

Predseda strany Smer sa vyjadril aj k pondelok a medializovanej téme, jeho stretnutí s obhajcami niektorých ľudí vo výkone trestu. „Pre nás sú šokujúce dve veci, je to pravdepodobne prvýkrát v rámci Európskej únie, kedy dal oficiálne štát sledovať a odpočúvať lídra opozičnej strany. A urobili to tak, že si vymysleli príbeh o pytliactve, pretože pravdepodobne ma sledovali a vedeli, na aké stretnutia chodím a cez okresný súd si zabezpečili namontovanie kamier v nejakom zariadení, ktoré by som nazval poľovnícka chata. Je to neuveriteľné, že na to, aby mohli sledovať opozičného lídra si vymyslia príbeh o pytliactve,“ neveriacky krútil hlavou Fico, ktorý zároveň pripomenul, že generálny prokurátor dal v utorok preveriť únik týchto medializovaných informácií zo spisu, či nejde o zneužívanie právomocí verejného činiteľa. 

Robert Fico ešte dodal, že Smer-SD požiada klub strany Sme rodina o súhlas a tri poslanecké kluby navrhnú, aby tu bol samostatný bod programu NR SR, na ktorý by mal byť pozvaný generálny prokurátor, špeciálny prokurátor a minister vnútra na tému odpočúvanie a sledovanie opozície na Slovensku. 

Blaha: Toto je prelomová udalosť v Slovenskej republike

Podpredseda strany Ľuboš Blaha ubezpečil, že ako absolvent politológie, v ktorej sa vyzná, sa v západných demokraciách takýto fašistický útok na opozíciu nestal. Ako spresnil, naposledy to bolo v USA, škandál Watergate, odpočúvanie opozície a prezident USA Nixon vzápätí odstúpil. „Odpočúvali opozíciu, čo je naozaj nepredstaviteľné v akejkoľvek demokratickej krajine a za takéto veci odstupujú vlády, odstupujú prezidenti. A my sa tvárime, že ideme tejto vláde zožrať verziu, že to bolo kvôli pytliactvu. My teraz budeme tolerovať, že jeden po druhom môže mať v spálni alebo v obývačke kameru od Lipšica? Eduard Heger by mal veľmi zvážiť odstúpenie celej vlády. Toto je prelomová udalosť v Slovenskej republike,“ uzavrel Ľuboš Blaha.

Fico niektorým novinárom opakovane poradil titulky

Fico na otázky redaktorov denníka Sme a Denníka N odmietol odpovedať. Povedal im len, že robia „najšpinavšiu robotu“ a poprosil ich, aby svojim článkom dali konkrétne titulky, ktoré už podľa neho majú aj tak vopred pripravené: Dajte titulok, že Fico manipuluje trestné konania. Robíte tú najšpinavšiu robotu. Napíšte ten titulok, ste sorosovský denník a nemienim sa s vami baviť,“ dookola opakoval po otázkach denníka Sme Robert Fico. Napíšte titulok, že Fico ovplyvňoval trestné konania, treba ho zatvoriť. Urobte to prosím pre mňa, chcem to na titulke vidieť,“ povedal ešte redaktorke Sme.

Pri redaktorovi Denníka N, ktorého rovnako zaujímalo vysvetlenie okolo prepisov z uniknutých nahrávok, postupoval expremiér identicky. Pokojne si vypočul jeho otázku a riekol: Napíšte titulok do Denníka N prosím vás, že starý pán Bödör navozil do Košíc 11-tisíc a do Rimavskej Soboty 5-tisíc ľudí a budem spokojný. Ďakujem pekne. Ďalšia otázka? Prepáčte, vy ste tiež médium, ktoré berie peniaze od sorosových organizácií. Dajte mi všetci pokoj. Denník Sme, Denník N, Aktuality…“

VIDEO Smer-SD o odvolávaní Sulíka aj o aktuálnej politickej situácii

Zdroj: fb/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec
 2. chata
 3. Cirkus a sexistické vtipy
 4. Marek Para, obhajca bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.
 5. Peter Pčolinský (Sme rodina)
 6. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS)
 7. Robert Fico počas tlačovky Smeru.
 8. Robert Fico s advokátmi počas tlačovky.
 9. Viliam Karas, šéf Slovenskej advokátskej komory.
 10. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).
 11. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas brífingu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šéf Smeru novinárom: Dajte titulok, že Fico ovplyvňoval trestné konania, treba ho zatvoriť!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre