eReport.sk
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Foto: tasr

Generálna prokuratúra kritizuje vyjadrenie Daniela Lipšica


Generálna prokuratúra SR kritizuje vyjadrenie špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica k uniknutým nahrávkam z poľovníckej chaty. Tvrdí, že je v rozpore so skutočnosťou a vyvoláva obraz selektívnosti v postupoch orgánov prokuratúry.
      
Podľa Lipšica je namieste preveriť, odkiaľ nahrávky unikli. Kritizoval však generálnu prokuratúru, že nepostupovala rovnako, keď unikol do médií realizačný návrh, týkajúci sa podozrení z trestnej činnosti inšpekčného tímu. Generálna prokuratúra to označila za zavádzajúce a manipulatívne vyjadrenie, keďže sa malo začať ihneď konať.
      
„Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začal trestné stíhanie vo veci trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi a dozor nad dodržiavaním zákonnosti v prípravnom konaní v danej trestnej veci vykonáva prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava,“ uviedol hovorca prokuratúry Dalibor Skladan.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  3. Peter Pčolinský (Sme rodina)
  4. Robert Kaliňák (Smer-SD)


      
Generálna prokuratúra podľa jeho slov garantuje objektívnosť, nestrannosť a zákonnosť a pri výkone svojej pôsobnosti sa nedá ovplyvniť žiadnymi záujmami či vplyvmi, ktoré by ich mohli ohroziť.
      
Generálny prokurátor Maroš Žilinka dal preveriť únik medializovaných videí, ktoré majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry z tímu Očistec podal v tejto súvislosti trestné oznámenie.

Zdroj: tasr
      

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Generálna prokuratúra kritizuje vyjadrenie Daniela Lipšica

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne