tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Logo Twitteru, ilustračná snímka. Foto: tasr

Tak predsa! Elon Musk napokon kúpi Twitter, zaplatí pôvodnú sumu: 44 miliárd dolárov

Miliardár Elon Musk napokon kúpi sociálnu sieť Twitter, a to za pôvodne navrhnutú cenu 44 miliárd dolárov. Oznámil to v utorok Americkej komisii pre cenné papiere a burzy (SEC), informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Elon Musk, archívna snímka.
  2. Na archívnej snímke z 1. decembra 2020 miliardár a podnikateľ Elon Musk
  3. Miliardár Elon Musk.

Prípadom predaja Twitteru Elonovi Muskovi sa mal o dva týždne zaoberať súd v americkom štáte Delaware. Žalobu podal Twitter, ktorý sa takto snažil Muskovi zabrániť, aby odstúpil zo svojej pôvodnej ponuky. Tú predložil v apríli, avšak v júli dohodu s Twitterom označil za neplatnú, keďže ho táto firma údajne zavádzala ohľadne počtu falošných účtov na sieti.

V reakcii na túto správu stúpla v utorok cena akcií Twitteru o 22 percent na 51,60 dolára. Musk má zaplatiť 54,20 dolára za akciu.

Experti nedávali Muskovi na súde veľké šance a podľa agentúry AP upozorňovali, že okrem pôvodne dohodnutej sumy by zrejme napokon musel platiť aj úroky z omeškania. Podnikateľ teraz hovorí, že sociálnu sieť kúpi po tom, čo si zabezpečí financovanie. Žiada tiež stiahnutie žaloby.

V reakcii na túto správu stúpla v utorok cena akcií Twitteru o 22 percent na 51,60 dolára. Musk má zaplatiť 54,20 dolára za akciu. Cena akcií Twitteru pôvodne poklesla po tom, čo si Musk rozmyslel kúpu tejto sociálnej siete.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tak predsa! Elon Musk napokon kúpi Twitter, zaplatí pôvodnú sumu: 44 miliárd dolárov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku