tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Lloyd Austin
Americký minister Lloyd Austin, foto:tasr/ap

Veľkorysé dodávky zbraní pre Ukrajinu: USA pošlú ďalšie raketové systémy HIMARS!

Spojené štáty plánujú poslať Ukrajine ďalšie štyri salvové raketomety HIMARS. Majú byť súčasťou nového balíka pomoci v hodnote 625 miliónov dolárov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na vyjadrenia dvoch zdrojov oboznámených so situáciou.

Ďalšie dodávky raketových systémov

Súčasťou balíka, ktorý by americká vláda mala oficiálne oznámiť v utorok, bude aj munícia, míny a obrnené vozidlá odolné voči explóziám mín (MRAP). Biely dom sa k balíku odmietol vyjadriť, píše Reuters. Ide o prvý balík pomoci od anexie štyroch ukrajinských oblastí Ruskom, ktorú prezident Vladimir Putin oznámil minulý piatok.

Pomoc má byť na Ukrajinu poslaná na základe oprávnenia Presidential Drawdown Authority (PDA). To umožňuje v krízovej situácii urýchlene poskytnúť vojenskú pomoc bez odobrenia americkým Kongresom. Vojenská pomoc USA slúži na obranu pred ruskou inváziou, uvádza sa na oficiálnej webovej stránke americkej diplomacie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf Záporožskej atómovej elektrárne Ihor Murašov.
  2. Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.
  3. Miliardár Elon Musk.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  5. Ruský prezident Vladimir Putin.
  6. Poľský premiér Mateusz Morawiecki.

Spojené štáty v stredu 28. septembra oznámili nový balík pomoci pre Ukrajinu vo forme zbraní a zásob v hodnote 1,1 miliardy dolárov, ktorá zahŕňa aj 18 systémov HIMARS, pripomína Reuters. Tým sa ich celkový počet na Ukrajine zvýši na viac ako tri desiatky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľkorysé dodávky zbraní pre Ukrajinu: USA pošlú ďalšie raketové systémy HIMARS!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku