eReport.sk
Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.
Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ. Zdroj: twitter/ds

Ukrajinský premiér ďakoval EÚ za päť miliárd eur: Pod statusom si našiel aj poriadne drsné odkazy!


Európska únia sa v memorande o porozumení zaviazala poskytnúť Ukrajine ďalšiu finančnú pomoc vo výške päť miliárd eur, informovali o tom v pondelok predstavitelia EÚ aj Ukrajiny, píše TASR. Ako poznamenáva agentúra DPA, ide o pôžičky s niekoľkoročnou splatnosťou.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová.
 2. Miliardár Elon Musk.
 3. Poľský premiér Mateusz Morawiecki
 4. Ešte sa opravujú
 5. Išlo o hoax?
 6. Severná Kórea v pondelok odpálila dve balistické rakety krátkeho doletu smerom do Japonského mora.
 7. Štátny tajomník Andrej Stančík
 8. USA hlási ďalšiu pomoc Ukrajine
 9. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 10. Ilustračné foto
 11. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie na letisku M.R. Štefánika po návrate z Ukrajiny v Bratislave 1. júna 2022.

„Je to ďalšie gesto, ktoré potvrdzuje odhodlanie Európskej únie podporovať Ukrajinu vo víťazstve v tejto vojne a tiež v jej snahách o obnovu a európsku budúcnosť,“ napísal na sociálnej sieti Twitter ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ. Poďakoval sa za to predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej a lotyšskému podpredsedovi Komisie Valdisovi Dombrovskisovi.

Zdroj: twitter.com/denys_shmyhal

Napriek tomu, že väčšina ľudí status Šmyhaľa komentovali pozitívne, našli sa aj takí, ktorí sa zo správy o pôžičke pre Kyjev vôbec netešili. „Ukrajina je bezodná jama na peniaze EÚ! Po osemročnej patovej situácii je potrebné tento konflikt ukončiť rokovaním o urovnaní, keďže pre všetky strany ekonomické a ľudské náklady tohto konfliktu ďaleko prevyšujú prínosy a jediný víťazný je cintorín,“ odkázal Šmyhaľovi, Dombrovskisovi aj Leyenovej používateľ pod menom WJJH.

Zdroj: twitter.com/goldenhathi

„Ukrajina má v Európe svetlú a slávnu budúcnosť,“ reagovala na kritický názor ďalší komentujúci.

Zdroj: twitter.com/VanityGenocide

Šmyhaľ a dvojica politikov, ktorých v statuse spomenul, od sledovateľov svojho konta na sociálnej sieti dostali však aj takýto odkaz: „Dúfajme, že teraz urobíte všetko pre to, aby ste rokovali o mieri s Ruskom v záujme občanov Ukrajiny.“

Zdroj: twitter.com/vdv2121

Mimoriadne ostrej reakcie sa ušlo aj „špeciálne“ šéfke eurokomisie. Aspoň podľa pripojenej nevábivej grafiky išlo zrejme o „poštu“ práve pre Leyenovú, či? „Dúfam, že si tentokrát kúpiš dobrý kokaín,“ stručne odkázal komentátor s nickom Fear the russians.

Zdroj: twitter.com/feartherussian

Nuž, zdá sa, že ani ministerský predseda Ukrajiny sa nestretáva iba s takými, čo ho budú iba uznanlivo potľapkávať po pleci a schvaľovať tak politiku režimu kabinetu prezidenta Volodymyra Zelenského.

Prvá tranža má prísť na Ukrajinu v polovici októbra

Štátny rozpočet Ukrajiny, vrátane armádneho, od začiatku ruskej invázie koncom februára do veľkej miery financujú západné krajiny. Dombrovskis na Twitteri vysvetlil, že tieto peniaze od Európskej únie by mali ísť na bezprostredné zabezpečenie likvidity ukrajinského štátu a vyplácanie miezd a dôchodkov. Prvá tranža má prísť na Ukrajinu v polovici októbra, ďalšie dve ešte do konca tohto roka.

Portál eReport sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi, našou úlohou je predovšetkým o názoroch informovať.

Zdroj: tasr/twitter denys šmihaľ

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinský premiér ďakoval EÚ za päť miliárd eur: Pod statusom si našiel aj poriadne drsné odkazy!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne