tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľudia sledujú na televíznej obrazovke vypálenie rakety Severnou Kóreou počas vysielania správ na železničnej stanici v Soule 14. januára 2022.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Provokácia? Severná Kórea vypálila raketu ponad Japonsko, USA to odsúdili!

Za „obludné“ označil v utorok japonský premiér Fumio Kišida odpálenie severokórejskej balistickej strely, ktorá prvýkrát po takmer piatich rokoch preletela ponad Japonsko, informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

USA konanie Severnej Kórei odsúdili

Test balistickej strely zo strany KĽDR totiž v Japonsku neobvykle spustil národný systém varovania pred vzdušnými útokmi J-Alert. Varovaním sa vyzývali obyvatelia severného japonského ostrova Hokkaido a prefektúry Aomori a krajnom severe hlavného japonského ostrova Honšu, aby sa ukryli vo svojich domovoch, uviedla agentúra Kjodo.

Japonský minister obrany Jasukazu Hamada spresnil, že raketa preletela vzdialenosť približne 4600 kilometrov. Išlo o najdlhšiu horizontálnu vzdialenosť severokórejskej rakety, píše DPA.

Severokórejský test balistickej rakety odsúdil aj hlavný tajomník úradu japonskej vlády Hirokazu Macuno. Označil ho pritom za „bezprostrednú hrozbu“ pre región i svetové spoločenstvo. Odpálenie rakety odsúdilo podľa agentúry AP aj indo-tichomorské velenie ozbrojených síl USA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.
  2. Miliardár Elon Musk.
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  4. Charles Michel

„Spojené štáty odsudzujú takéto kroky a vyzývajú KĽDR, aby sa zdržala ďalších protiprávnych a destabilizujúcich aktov,“ uviedlo vo vyhlásení. Biely dom zároveň podľa agentúry AFP uviedol, že konzultuje so svojimi spojencami v súvislosti s „ráznou“ reakciou na najnovší severokórejský test.

Išlo dovedna o siedmy prípad, kedy Severná Kórea vystrelila raketu ponad Japonsko, pripomína DPA. Naposledy sa tak stalo v roku 2017. Najnovšia strela podľa japonských zdrojov dopadla do Tichého oceánu zhruba 3000 kilometrov východne od Japonska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Provokácia? Severná Kórea vypálila raketu ponad Japonsko, USA to odsúdili!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku