eReport.sk
Masívny protest v Prahe, foto:ceskapolicie/twitter

VIDEO MASÍVNY protest v Prahe: K vyše 70-tisícovému davu sa prihovoril aj Slovák Ján Baránek!


V českom hlavnom meste to poriadne vrie! Na Václavské námestie v Prahe prišlo dnes dopoludnia vyše 70-tisíc nahnevaných občanov. Dôvodom protestu má byť údajná neschopnosť vlády premiéra Petra Fialu v boji proti energetickej krízy, ktorá zasiahla vrátane Česka i okolité krajiny.

Fiala obviňuje z protestu proruské sily

Protest s názvom Česká republika na 1. mieste je spoločnou akciou organizácií, politických strán a občanov, ktorí nesúhlasia so súčasnou politikou a chcú demisiu vlády. Medzi rečníkmi vystúpili napríklad predsedníčka hnutia Trikolora Zuzana Majerová alebo bývalý poslanec Ľubomír Volný (Voľný blok). Podľa premiéra Petra Fialu (ODS) protest zvolali proruské sily, ktoré sú proti záujmom SR.

Baránek zožal potlesk

K obrovskej mase nespokojných občanov v Českej republike sa prihovoril aj slovenský politický analytik Ján Baránek, ktorý na Slovensku dlhodobo kritizuje kroky vlády Eduarda Hegera (OĽANO) a predtým vládu Igora Matoviča (OĽANO). Jeho prejav k nespokojným českým občanom, od ktorých si vyslúžil potlesk, si pozrite v pripojenom videu portálu eReport.

Príhovor Jána Baranéka

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Korčok prezliekačom kabátov
 2. Slováci o hlade?
 3. Protivládny protest na Hlavnej ulici v Košciach 1. septembra 2022.
 4. Sudca v predvolebnej kampani
 5. Šéf OSN je skeptický
 6. Slovná prestrelka medzi Tarabom a Kičom! Michal Kiča, bývalý štátny tajomník na MŽP, na Facebooku kritizoval Rudolfa Huliaka aj Tomáša Tarabu.
 7. Eduard Chmelár
 8. Robert Fico. (Smer-SD).
 9. Ćeský premiér Petr Fiala.
 10. Je to aj dôvod prečo zrušil protest
 11. Protest v Prahe

Ako uvádza portál Českénoviny.cz mnohí demonštranti si priniesli české vlajky, niektorí tiež bubny a transparenty s nápismi ako napríklad Na každú svini sa varí voda alebo Ukrajincom pomyslenie a nám dva svetre. Dav po začatí akcie skandoval Demisii!, Máme toho dosť! alebo Už je to tu! Ľudia si pripravili heslá proti EÚ, NATO, premiérovi Fialovi, Zelenej dohode pre Európu a odmietavému postoju vlády voči Rusku. Na námestí sú stánky a vlajky KSČM a Trikolory.

70-tisíc nahnevaných občanov

Zhromaždenie na Václavskom námestí prebieha v pokoji a nemuseli sme zatiaľ riešiť žiadne vážnejšie problémy. Počet účastníkov o 14:30 odhadujeme asi na 70.000,“ uviedla polícia na Twitteri.

Zdroj: fb/janbaranek

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO MASÍVNY protest v Prahe: K vyše 70-tisícovému davu sa prihovoril aj Slovák Ján Baránek!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: