eReport.sk
Zuzana Čaputová a Peter Pellegrini. Zdroj: tasr

Pellegrini pre oslavy SNP s Čaputovou a Hegerom pochopenie u ľudí nenašiel: Boli ste medzi zradcami!


Predseda opozičného Hlasu-SD Peter Pellegrini sa v pondelok prekvapivo zúčastnil oficiálnych osláv SNP po boku prezidentky SR Zuzany Čaputovej a premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). Urobil tak aj napriek tomu, že verejnosť kritizovala uzatvorenie celého podujatia, na ktorom politici pre verejnosť nenašli miesto. Pellegrini síce tento krok kritizoval, no priamo z uzatvorenej udalosti, čo spôsobilo veľkú mieru pobúrenia medzi komentujúcimi pod jeho príspevkami na sociálnej sieti.

„Oslavy SNP sú národným sviatkom statočnosti, rešpektu a úcty k tým, ktorí nasadzovali svoje životy za našu slobodu. Nikto nemá právo si ich privatizovať, len preto, že sa bojí mienky ľudí. Nedovoľme, aby títo koaličníci, ktorí svojou politikou rozdeľujú ľudí, niečo podobné zopakovali aj o rok,“ uviedol Pellegrini na sociálnej sieti priamo z uzatvorenej akcie v Banskej Bystrici.

„Mali ste byť so Slovákmi, nie medzi zradcami“

Pellegrini to následne pri pohľade na názory jeho fanúšikov a iných komentujúcich ľudí nemal jednoduché. Zdá sa totižto, že istú časť svojich voličov účasťou na oslavách poriadne nahneval. „Mali ste byť tam, kde boli aj Slováci, teda vo Zvolene a nie medzi zradcami,“ odkázala mu jedna z komentujúcich. Niektorí dokonca vyzývali ľudí, aby Pellegrinimu jeho počin zrátali pri volebných urnách: „Zbytočne mu ľudia nadávate, vyjadrite to vo voľbách. Pelle si je moc istý víťazstvom vo voľbách, ale kto vysoko lieta, nízko padá,“ odkázal expremiérovi ďalší fanúšik.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Oslavy SNP vo Zvolene, SNP, Smer-SD
  2. Korčok prezliekačom kabátov
  3. Hnutie Republika pri príležitosti
  4. Na kombosnímke vľavo fotografia Ivana Korčoka, tak ako ju zverejnil poslanec OĽANO György Gyimesi (na snímke vpravo).
  5. Ľuboš Blaha na videosnímke.
  6. Slováci o hlade?
  7. Podpredseda vlády SR a minister financií Igor Matovič (OĽANO).

Pozitívne komentáre sa pri tom hľadali relatívne ťažko a je preto otázne, a to hlavne z politologického hľadiska, že čo Pellegrini svojou účasťou na oslavách pre vyvolených sledoval.

Fico zorganizoval samostatnú spomienku na SNP

Inak k celej záležitosti pristúpil predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico. Ten si včera odniesol kritiku od médií za to, že na oslavy SNP vo Zvolene, ktoré organizovala jeho strana a ktoré boli aj protestným aktom proti uzatvoreniu oficiálnych osláv v Banskej Bystrici, pozval aj ruských a bieloruských diplomatov. Podľa jeho slov boli pri tom pozvaní aj zástupcovia ukrajinského zastupiteľstva na Slovensku, no pozvanie neprijali.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini pre oslavy SNP s Čaputovou a Hegerom pochopenie u ľudí nenašiel: Boli ste medzi zradcami!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne