eReport.sk
Je to aj dôvod prečo zrušil protest
Politológa a občianskeho aktivistu Jána Baráneka zaujíma, čo sa asi teraz deje v našich policajných bezpečnostných zložkách. Zdroj: yt/eReport

Baránek: Dzurinda sprivatizoval podniky; teraz chce zachrániť Slovensko?

Politológ Ján Baránek bol hosťom v Neliberálnej kaviarni u Romana Michelka. Okrem vyčíňania súčasnej vlády, spolu preberali aj tie „dávno minulé.“ Dotkli sa aj návratu Mikuláša Dzurindu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Armáda bude pripravená na protiofenzívu
  2. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  3. Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda
  4. Protest v Prahe
  5. Minister spravodlivosti Viliam Karas
  6. Robert Fico na snímke z videa.

Mikuláš Dzurinda, bývalý predseda vlády Slovenskej republiky po voľbách v rokoch 1998 a 2002, vyhlásil, že „Slovensko potrebuje nový projekt a slušných ľudí.“ Vo svojom projekte by chcel spojiť stranu Za ľudí, Spolu a KDH.

Privatizácia Slovenska

Najmä za druhej Dzurindovej vlády na Slovensku prebiehala privatizácia. Vo veľkom. Za to Dzurindu kritizujú Fico i Matovič. Hlasy o tom, že sa štátny majetok predával pod cenu a za pre štát nevýhodných podmienok, sa ozývali počas minulých rokov aj z radov odbornej verejnosti.

Dzurindovi pri privatizácii „asistoval,“ aj Ivan Mikloš, ktorý bol v rokoch 1991 – 1992 ministrom privatizácie. Obaja politici chcú Slovensko „vytrhnúť z biedy.“

Predal si elektrárne

Politológ Baránek si v diskusii s Michelkom hovorí: „Práve v tejto dobe, kedy sa privatizácia ukazuje ako obrovská chyba, sa chce Mikuláš Dzurinda vrátiť a zachrániť Slovensko?“ Ex premiérovi poslal aj odkaz: „Nehnevaj sa na mňa, ak to budeš pozerať, ale nevracaj sa.“

„Ten Miki Dzurinda je asi úplne vyšinutý. Dnes sa bavíme o tom, že bola obrovská chyba všetko sprivatizovať a on, ktorý sprivatizoval Slovensko, ho chce teraz zachrániť?“

Ján Baránek, politológ

Gorila

O úplatkoch, privatizácii a biznise so štátnymi podnikmi, sa hovorí aj na nahrávke Gorila. Z tej mnohí vypichujú ako hlavný fakt, že „Fico pil Colu na Vazovovej.“ V skutočnosti však usvedčuje z horších vecí iných bývalých politikov.

Väčšina z takmer 39 hodín nahrávok odpočúvania Gorila sa týka rozhovorov medzi spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom a vtedajším ministrom hospodárstva Jirkom Malchárkom (ANO) a bývalou šéfkou Fondu národného majetku Annou Bubeníkovou, ktorá tam bola dosadená z Dzurindovej SDKÚ. Zároveň bola pravou rukou Ivana Mikloša..

Vláda babrákov

Ján Baránek sa k súčasnej vláde vyjadruje v rôznych reláciách, či vo videách na svojom youtubovom kanáli. Kým v minulosti poukazoval najmä na nezmyselnosť opatrení a legislatívy v súvislosti s pandémiou, teraz kritizuje najmä problém tejto vlády vysporiadať sa s energetickou krízou tak, aby im polovica Slovákov v zime nepomrzla, alebo nezomrela od hladu.

Drevo do Nemecka

V diskusii s Michelkom poukázal aj na svoju osobnú skúsenosť s nákupom peliet. „Kým minulý rok som za tonu peliet dal 198 eur, dnes som s obrovskou radosťou zohnal tonu za 550 eur.“ ešte horším bolo pre Baráneka zistenie, že hoci sme jedna z najlesnatejších krajín, dreva nie je dosť. Pelety majú u nás vo veľkom vykupovať Nemci.

„Keď tu Nemec kúpi tonu pelety, kúpi to bez DPH. Doma má 8% DPH, ale štát mu polovicu preplatí na ekologické palivo. Takže slovenské drevo kupuje v závere lacnejšie ako Slovák,“ uzatvára Ján Baránek.

Zdroj: NK Romana Michelka, kauzagorila


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baránek: Dzurinda sprivatizoval podniky; teraz chce zachrániť Slovensko?

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre