eReport.sk
Eduard Heger, foto:tasr

Heger kritizuje Ficov Smer: Takto vyzerá kolaborácia s vojnovými zločincami!


Celé Slovensko si počas dnešného dňa pripomína 78. ročník Slovenského národného povstania (SNP). Opozičná strana Smer-SD pri príležitosti tohto pamätného dňa zorganizovala vo Zvolene oslavy práve historickej udalosti, ktorá menili dejiny našej krajiny.

Pri tejto príležitosti organizátori osláv prizvala na účasť i strany vtedajšieho povstania. A to ruskú i bieloruskú stranu. Ruský veľvyslanec Igor Bratčikov i vystúpil pred davom občanov so svojim príhovorom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
  2. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  3. Oslavy SNP vo Zvolene, SNP, Smer-SD
  4. Korčok prezliekačom kabátov
  5. Premiér Eduard Heger počas tlačovky.
  6. Robert Fico na snímke z videa.
  7. Slováci o hlade?

Toto „počínanie“ opozičnej strany sa nepozdáva vládnym politikom, ktorí to otvorene kritizuje. Jedným z kritikov je i predseda vlády Eduard Heger (OĽANO), ktorí to na svojom profile na sociálnej sieti nazval „kolaboráciou s vojnovými zločincami“.

„Smer dnes tlieskal zločincom“

„Ak som včera napísal, že strany SMER a Republika sú tie, ktoré zneucťujú pamiatku SNP, tak som ani len netušil, ako ďaleko je Robert Fico schopný zájsť. Na vlastných oslavách vo Zvolene prizval ako čestných hostí ruského veľvyslanca Igora Bratčikova a zástupcu bieloruskej ambasády. Spoločne so svojimi straníkmi tlieskali príhovoru ruského veľvyslanca, tvrdiac, že takto vyzerá demokracia. Nie, takto vyzerá kolaborácia s vojnovými zločincami, takto sa tlieska prelievaniu krvi nevinných,“ kritizuje Smer Heger.

Zdroj: fb/eduardheger

Premiér ďalej pokračuje: „Robert Fico a spol. opäť dokázali, kam hodnotovo patria. Mentálne do Sovietskeho zväzu. Ich niekdajšie chválospevy na jadro EÚ sú preč. Všetko zmietol strach z trestov za korupciu a zneužívanie moci. Oporou im je už len fašizmus a kultúra násilia. Ich dnešné „oslavovanie“ SNP je hlbokou urážkou pamiatky obetí povstania i všetkých antifašistov na Slovensku. Verejne ho odsudzujem,“ napísal Eduard Heger na svojom profile.

Korčok sa bude sťažovať ruskému veľvyslancovi na Smer

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR bude v utorok tlmočiť ruskému veľvyslancovi na Slovensku Igorovi Bratčikovi protest za to, že verejne podporil stranu Smer-SD. Na sociálnej sieti o tom informuje šéf slovenského rezortu diplomacie Ivan Korčok. Odsúdil zároveň rozhodnutie opozičnej strany pozvať ruského veľvyslanca na podujatie pri príležitosti 78. výročia SNP, ktoré Smer-SD zorganizoval v pondelok vo Zvolene. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger kritizuje Ficov Smer: Takto vyzerá kolaborácia s vojnovými zločincami!

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: