eReport.sk
WA 46 Bautzen - ¼udia protestujú proti povinnému oèkovaniu a pandemickým opatreniam v nemeckom meste Bautzen v pondelok 24. januára 2022. FOTO TASR/AP People gather to protest against COVID-19 vaccinations and restrictions in Bautzen, Germany, Monday Jan. 24, 2022. (Sebastian Kahnert/dpa via AP)

Nemci vyšli do ulíc: Tisíce ľudí protestovali proti rastu cien!


Viac ako 2000 ľudí sa zišlo na pondelkovej demonštrácii v nemeckom meste Magdeburg, ktorú zvolala krajne pravicová strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) s cieľom protestovať proti narastajúcim cenám a životným nákladom. TASR správu prevzala z agentúry DPA, ktorá sa odvoláva na údaje polície. Podľa samotných organizátorov prišlo na zhromaždenie a následný pochod mestom až 6000 ľudí.

Protest proti vysokým cenám

Účastníci protestu s názvom „Zastavme explóziu cien“, ktorý zorganizovala sasko-anhaltská pobočka AfD, kritizovali podľa nich nedostatočné opatrenia nemeckej spolkovej vlády namierené na zníženie zaťaženia občanov v súvislosti so stúpajúcimi nákladmi. Ohradili sa tiež proti zahraničnej a environmentálnej politike Berlína.

Vyzývali na ukončenie sankcií

Protestujúci okrem iného vyzývali na ukončenie sankcií uvalených na Rusko v spojitosti s vojenskou ofenzívou na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Slovná prestrelka medzi Tarabom a Kičom! Michal Kiča, bývalý štátny tajomník na MŽP, na Facebooku kritizoval Rudolfa Huliaka aj Tomáša Tarabu.
 2. Eduard Chmelár
 3. Robert Fico. (Smer-SD).
 4. Ćeský premiér Petr Fiala.
 5. Zisk ruských bánk sa zvýšil! Majú zarobiť výrazne viac ako vlani
 6. Výkonný riaditeľ hokejového klubu HC Košice Miloslav Klíma pred Steel Arénou.
 7. Ruskí protiputinovskí partizáni rastú na sile
 8. Riaditeľ Deutsche Bank Christian Sewing.
 9. Grécky minister energetiky Kostas Skrekas.
 10. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
 11. Nemecko, hranica, covid

Nemci v obavách

Reportéri na mieste uviedli, že na demonštrácii sa nezúčastnili len prívrženci AfD, ale ľudia všetkých spoločenských vrstiev a vekových skupín vrátane dôchodcov, píše na svojom webe stanica Mitteldeutscher Rundfunk. Ako povedali novinárom, trápia ich najmä obavy zo zvyšovania cien energií. Oliver Kirchner, predseda frakcie AfD v krajinskom sneme v Sasku-Anhaltsku, poznamenal, že otázka pomoci domácnostiam čo sa týka navyšovania cien bude predmetom tohtotýždňového zasadnutia tamojšieho parlamentu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemci vyšli do ulíc: Tisíce ľudí protestovali proti rastu cien!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: