eReport.sk
Robert Fico. (Smer-SD).
Robert Fico. (Smer-SD). Foto: tasr

Fico naložil Čaputovej: Prezidentka sa bojí vyhlásiť referendum, musí poslúchať západ a chrániť súčasnú vládu!


Predseda opozičnej strany Smer-SD a bývalý viacnásobný premiér Robert Fico opäť poriadne skritizoval prezidentky Zuzanu Čaputovú. Dôvodom kritiky na adresu hlavy štátu má byť referendum, ktoré by v prípade jeho úspešnosti „prinieslo“ predčasné parlamentné voľby. To sa však podľa slov opozičníka prezidentka bojí vyhlásiť.

„Prezidentka nechce vyhlásiť referendum 29. októbra, lebo vie, že by bolo úspešné a viedlo k predčasným voľbám. Musí poslúchať západ a chrániť súčasnú nefunkčnú vládu,“ uvádza Fico.

Komunálne voľby s historickou účasťou?

Podľa nedávno medializovaného prieskumu, by malo k volebným urnám prísť počas komunálnych a regionálnych volieb historicky najviac voličov. Práve preto i petičná akcia opozície, bola naplánovaná tak, aby mohlo samotné referendum byť vyhlásené v rovnakom dátume.

Foto: Fb/robertfico

„Na komunálnych voľbách 29. 10. sa má zúčastniť takmer 67 % voličov. A to je hlavný dôvod, prečo chce prezidentka opäť mariť referendum. Ak by ho totiž vyhlásila 29.10., tak vie, že by bolo úspešné. Nefunkčná vláda by musela podať demisiu a vytvorili by sa podmienky na predčasné voľby. Prezidentka musí dať prednosť Matovičovi pred Slovenskom, lebo jej to prikazujú jej chlebodarcovia z prezidentskej kampane.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Remišová klame!
  2. Eduard Chmelár
  3. nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini
  4. Krajniak to vidí jasne
  5. Je pravda na poslednom mieste?
  6. Nie je korupcia ako korupcia?
  7. Čaputová sa postavila za Hamrana
  8. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.
  9. Čaputová sa postavila za Hamrana
  10. V Smere stojíme za Slovenskom

„Nikoho na Západe netrápi, čo vláda robí so Slovenskom a jeho občanmi. Potrebujú prezidentku a vládu podporujúcu sankcie a posielajúcu na Ukrajinu zbrane, aby vojna trvala čo najdlhšie. Aby plnili cudzie záujmy. A v tomto sú vláda a prezidentka skvelé. Preto prezidentka musí urobiť to, čo musela urobiť aj minulý rok a zmariť referendum podaním na ústavný súd. Čo je preboha protiústavné na želaní ľudí, nositeľovi štátnej moci, aby súčasná vláda podala demisiu?Na našich protestoch tisíce ľudí apelovali na prezidentku, aby referendum vyhlásila 29. októbra,“ hovorí.

Fico ďalej pokračuje: „Prezidentka si ich ani nevšimla, ako si nevšimla milión podpisov na dvoch petičných akciách. Keď sme jej petičné hárky priniesli, ani nezišla o poschodie nižšie, aby podpísaným prejavila úctu. O chvíľu na to, sa však už fotila s ukrajinskou zástavou, ako keby nemala slovenskú. A v tom je jej veľká tragédia. Lebo hrubo porušuje článok 101 ústavy, ktorý je ukladá povinnosť zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov a zakazuje jej, aby bola viazaná príkazmi. Robí všetko naopak. Lebo inak nemá dovolené,“ uviedol predseda Smeru Robert Fico.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico naložil Čaputovej: Prezidentka sa bojí vyhlásiť referendum, musí poslúchať západ a chrániť súčasnú vládu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: