eReport.sk
Korčok prezliekačom kabátov
Ivan Korčok. Foto: tasr

Smer reaguje na Korčokove slová: Nemôžeme za to, že sa celý národ hanbí za vašu vládu!


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR bude v utorok (30. 8.) tlmočiť ruskému veľvyslancovi na Slovensku Igorovi Bratčikovi protest za to, že verejne podporil stranu Smer-SD. Na sociálnej sieti o tom informuje šéf slovenského rezortu diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS). Odsúdil zároveň rozhodnutie opozičnej strany pozvať ruského veľvyslanca na podujatie pri príležitosti 78. výročia SNP, ktoré Smer-SD zorganizoval v pondelok vo Zvolene.

Prinášame vám v plnom znení reakciu opozičnej strany na vyhlásenie rezortu zahraničných vecí a ministra Ivana Korčoka (SaS).

Vážený pán minister, v tejto krajine sa niekto zbláznil, ale predstavitelia strany SMER – SD to nie sú. Zakázať účasť verejnosti na oficiálnych oslavách SNP a nepozvať na ne veľvyslancov Ruskej federácie a Bieloruska, je prejavom historického bezvedomia a hlbokej neúcty k občianskemu charakteru SNP a desaťtisícom obetí z radov partizánov a vojakov Červenej armády, ktorí padli na území SR v boji proti fašizmu a pri oslobodzovaní Slovenska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Weiss, zdroj: ereport
  2. Oslavy SNP vo Zvolene, SNP, Smer-SD
  3. Hnutie Republika pri príležitosti
  4. Ilustračné foto
  5. Na kombosnímke vľavo fotografia Ivana Korčoka, tak ako ju zverejnil poslanec OĽANO György Gyimesi (na snímke vpravo).

To, čo ste vy, prezidentka SR a ďalší ústavní činitelia dnes predviedli v Banskej Bystrici pod ochranou policajtov, ostreľovačov a kilometrov bariér, sa zapíše do moderných dejín Slovenska tými najsmutnejšími písmenami. A neospravedlní vás žiaden dôvod, ani ten najprimitívnejší, ktorým bol strach z priameho kontaktu s ľuďmi.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer reaguje na Korčokove slová: Nemôžeme za to, že sa celý národ hanbí za vašu vládu!

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne