eReport.sk

KOMENTÁR sudkyne Jelinkovej: Vybrané strážne psy demokracie uzavreli s Kolíkovou pakt o neútočení


Redakcia eReportu prináša svojim čitateľom komentár sudkyne Krajského súdu v Bratislave Dany Jelinkovej v plnom znení a bez redakčných úprav.

Zdá sa, že niektoré vybrané strážne psy demokracie uzavreli s Máriou Kolíkovou pakt o neútočení. Neviem, ako inak sa dá vysvetliť to mediálne ticho pred veľkým treskom, ktorý má nastať 1. januára 2023.

Trinástu komnatu, za dverami ktorej sa skrývajú otázniky praktickej implementácie súdnej mapy, pootvoril včera v médiách jeden komentátor – právnik v jeho pravidelnom týždennom „okienku“ venovanom situácii  v práve. Pani ministerka spravodlivosti obratom reagovala verejným vyjadrením v štýle „všechno bude fajn“. Pri zatváraní tejto trinástej komnaty si dovolím vopchať nohu do dverí a popísať, čo nás čaká a neminie. Ja osobne to totiž tak pozitívne ako pani ministerka nevidím. Za silené videnie cez ružové okuliare ma nikto neplatí a Žentour som veľmi nepočúvala.

Ale pekne po poriadku. Súdnu mapu a  legislatívny proces jej prijatia napadli minulý týždeň na Ústavnom súde SR poslanci zákonodarného zboru. Prezident Združenia sudcov Slovenska podal podnet na podanie návrhu na ústavný súd aj predsedovi Súdnej rady SR, ktorý však svoju návrhovú právomoc nevyužil.

Je pravdou, že pani ministerka spravodlivosti Mária Kolíková absolvovala stretnutie s predsedami súdov v Bratislave koncom minulého týždňa. Nevedelo sa, či  je to rozlúčkové turné alebo nie. Pokiaľ počas stretnutia zazneli niečo ako plány na október tohto roka, asi to ešte môže dopadnúť akokoľvek a najlepším riešením pre mentálne zdravie poslucháča a pozorovateľa situácie v našom rezorte je nesledovať tento proces a hlavne neanalyzovať do dôsledkov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pre Valla má tvrdý odkaz! Iniciatíva Boj za auto a individuálnu osobnú dopravu zmerala nové, zúžené pruhy na nábreží.
  2. Alojz Baránik (SaS). Sulíkovci "gratulujú" hegerovcom: Vláda škodí Slovensku!
  3. Matovič kritizuje Sulíka
  4. Minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík.
  5. Mária Kolíková (klub SaS).
  6. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (SaS).
  7. Slovná prestrelka medzi Tarabom a Kičom! Michal Kiča, bývalý štátny tajomník na MŽP, na Facebooku kritizoval Rudolfa Huliaka aj Tomáša Tarabu.
  8. Eduard Chmelár
  9. Kolíková sa teší

Takže ako je už dobrým zvykom za posledné 2 roky, sme štatistami, ktorí berú na vedomie, nik sa ich nepýta na názor. Konečným užívateľom nevýhod tohto justičného projektu bude účastník konania a dodávateľom tejto služby súdna moc.

Na Okresnom súde Bratislava V, ktorý sa má vymazať zo súdnej mapy od 1.1.2023 privítali pani ministerku symbolickým protestom.  Sudcovia chceli dať formou pokojného protestu ministerke najavo nespokojnosť s reformou súdnictva a teda súdnej mapy, ktorú dokázala napokon v národnej rade presadiť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KOMENTÁR sudkyne Jelinkovej: Vybrané strážne psy demokracie uzavreli s Kolíkovou pakt o neútočení

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne