eReport.sk
ilustračná foto, pixabay.com

Komentár: kto posunie našu spoločnosť?

K politike sa obyčajne nevyjadrujem. Na univerzite som ju študovala 5 rokov, no reálne oveľa dlhšie. Nikdy som si nemyslela, že budem tak rada spomínať na časy na výške, keď sme sa vedeli „tak pekne pohádať“ pre iný názor a aj tak pekne sme spolu vedeli ísť po prednáške na kávu.

Haló ľudia! Veď buďme ľudia…

Prečo posudzujete a odsudzujete niekoho, lebo volil tak, či onak? Prečo máme sústavne potrebu ľudí skupinkovať na tých normálnych a nenormálnych, demokratických a nedemokratických, múdrych a hlúpych, dobrých a zlých?! Veď si uvedomme, že voľbou človek iba využíva právo, ktoré má. Bez rozdielu. Pretože tak je to správne. Každý z nás má jeden hlas. A ten dá tomu, kto ho z nejakého dôvodu presvedčil. Nik nemá právo nikoho súdiť za to, ako a pre koho sa rozhodol.

Hneváme sa, že naša spoločnosť je polarizovaná. No kto ju polarizuje? Politici? Médiá? Vedci? A nie sme to náhodou my? Keď nie sme schopní prijať iných ľudí s iným názorom, než máme my sami?

Tieto a všetky voľby vôbec sú zrkadlom národa. Ako pred takmer štyrmi rokmi, teraz, tak o 4 roky.  Veď všetci volíme s jedným cieľom – aby sa naša spoločnosť posunula vpred. Politici to za nás neurobia. Prispejme preto aj my svojím dielom a nečakajme, že to niekto spraví za nás. Nerozdeľujme sa, spájajme sa. Ak sa nestotožňujete s názorom iných ľudí, skúste sa spýtať, prečo sa rozhodli tak, ako sa rozhodli. Diskutujme. Slušne. Bez emócií. Aby sme sa mohli namiesto rozdeľovanie spájať.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Komentár: kto posunie našu spoločnosť?

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php