tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: tasr

Heger: Spolu s Ukrajinou sme vo vojne. Za vysoké ceny elektriny môže Fico, ľudia dostali bezprecedentnú pomoc!

Predseda vlády Eduard Heger bol dnes hosťom v Sobotných dialógoch RTVS. Dotkol sa viacerých tém, Jeho vláda je stále najlepšia, akú Slovensko malo. Podľa neho poskytla občanom Slovenska bezprecedentnú pomoc.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
 2. Na kombosnímke zľava Veronika Remišová a jej bakalárska práca.
 3. Na kombosnímke zľava Ursula von der Leyenová a Eduard Heger.
 4. Peter Kremský (OĽANO).
 5. Ilustračné foto
 6. Leyenová chce zmraziť majetok ruského štátu:
 7. Marián Kollár, čestný predseda LOZ
 8. Predseda OĽANO Igor Matovič
 9. Politológ Roman Michelko
 10. Predseda vlády Eduard Heger na Goralskom festivale
 11. Igor Matovič, predseda OĽANO
 12. Robert Fico na snímke z videa.
 13. Na snímke tabuľa s nápisom na budove, v ktorej sídli Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA), Úrad jadrového dozoru (ÚJD) SR a Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) SR na Bajkalskej ulici v Bratislave 17. júla 2020.
 14. Prezidentka Zuzana Čaputová
 15. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
 16. Lekári otvorili pandorinu skrinku
 17. Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký, ktorého do funkcie menovala prezidentka SR Zuzana Čaputová 4. októbra 2022 v Bratislave.

Heger na začiatku odpovedal na otázku, prečo doma hovorí, že je všetko v poriadku a pre britský ekonomický denník Financial Times sa vyjadril, že ak nám nepomôže Únia, delí nás len pár týždňov od krachu a katastrofy.

„Doma budem vždy upokojovať, moje vyjadrenie pre FT bolo určené mojim zahraničným partnerom.“

Eduard Heger, predseda vlády

Heger ubezpečil, že o pomoci pre Slovensko s EK a EÚ rokuje už „posledné dva týždne, teda dva mesiace.“ Ak nám európski partneri nepomôžu, aj tak sa nemáme čoho obávať, lebo jeho vláda má predsa plán B. Z toho je však zatiaľ známe len znárodnenie pri vyhlásení núdzového stavu v energetike. Parlament tento zákon prijal počas uplynulého týždňa.

Nevedomosť alebo amaterizmus?

Premiér priznal, že Slovensko predalo pred pár mesiacmi lacnú slovenskú elektrinu do zahraničia. Kto presne stál za týmto rozhodnutím, nešpecifikoval. Jeho dodatok, že sa tak udialo, lebo sme „nevedeli, že cena elektriny tak porastie,“ vyznieva prinajmenšom zvláštne.

Jeho vláda ešte v marci podpísala práve s ohľadom na stúpajúce ceny memorandum o porozumení, ktoré malo začať platiť v auguste. URSO mesiace upozorňuje Eduarda Hegera, ako závratne cena elektriny stúpa a dá sa predpokladať, že keďže je premiér, mal by mať k dispozícii dostatok údajov.

Telefonát do Nemecka a Fico

Eduard Heger mal včera telefonovať s nemeckým kancelárom, keďže väčšinu našej lacnej elektriky teraz vlastnia zahraničné firmy, ktoré s ňou budú obchodovať na burze v Lipsku. Tam ju budú za päťnásobne vyššie ceny, predávať aj nám. Heger, ktorý včera nepochodil v Únii, žiada od Scholza, aby zdanil firmy v Nemecku a zasielal naspäť na Slovensko nadmerný profit.

Ak ho nemecký kancelár neposlúchne, nedodáme elektrinu, ktorú sme im už sľúbili a predali. Za vysokú cenu energií si má podľa Hegera spytovať svedomie Robert Fico.

Bezprecedentná pomoc

Premiér ďalej informoval, že jeho vláda na pomoc ľudí pripravila toľko opatrení, „že ich nedokáže ani vymenovať.“ Dôchodcom nerozumie, podľa neho im bola poskytnutá „bezprecedentná pomoc.“ Diví sa, že za Fica, „ktorý im nikdy nič nedal, sa nesťažovali.“

„Rodičia dostávajú zaokrúhlene na jedno dieťa o 30 eur na viac. Od 1.januára budú dostávať až 200 eur, takže to bude o 170 eur viac, ako dostávali za vlád Smeru.“

Eduard Heger, predseda vlády

Keď moderátorka Hegera konfrontovala s tým, že podľa štatistík, na Slovensku až 660 tisíc ľudí, žije v absolútnej chudobe, zopakoval mantru, že jeho vláda dala všetkým najviac. Ak ešte štát niečo niekomu prispeje, bude k tomu treba prepočty a pomáhať sa bude už len tým, ktorí to naozaj budú potrebovať.

Firmy predsa zvýšia platy

Predseda vlády prezradil aj svoj ďalší čarovný recept, ako pomôcť Slovákom. Štát v nej majú zasuplovať firmy, ktoré majú predsa vďaka inflácii, zvýšené zisky. Takže je na mieste, že budú svojim zamestnancom dvíhať platy a to rekordne. Či aj tie, ktoré v posledných dvoch mesiacoch skrachovali a ešte skrachujú, Eduard Heger nevysvetlil. Firmy tiež nič nedostanú, „nebudú to potrebovať, lebo štát im predsa bude poskytovať lacnú elektrinu.“

Za lekárov môže Fico

Tvrdí predseda vlády. Chápe, že sú frustrovaní a rozumie im. On ale nevie urobiť po dvanástich rokoch „kradnutia Fica,“ zázrak z večera do rána. Napriek tomu, lekári a zdravotníctvo dostali viac pomoci, ako kedykoľvek predtým. „Minister Lengvarský teraz s nimi rokuje a obchádza nemocnice a vysvetľuje, čo všetko sme už pre zdravotníctvo urobili, lebo to je najdôležitejšie. Lekári si to sami zjavne neuvedomujú,“ vysvetlil Eduard Heger.

Školstvo

Najmä vysoké školy avizovali, že ak vláda nepomôže, od 17. novembra budú nútení presunúť svojich študentov na online výučbu. Heger sa ako zastupujúci minister školstva zúčastnil aj stretnutia s niektorými rektormi a ubezpečil ich, že sa nemusia ničoho báť.

„Ich nároky dofinancujeme. Rezorty už počítajú ekonomický nárast, keď ho dopočítajú a zároveň už budeme mať nového ministra školstva, vtedy zorganizujem stretnutie a spolu s ministrom a SRK začneme pripravovať plán, ako školám pomôcť.“

Eduard heger, predseda vlády

V závere Heger reagoval aj na ministra Mikulca a fiasko z hranicami. Vysvetlil, že za to môže Maďarsko, Turecko a Srbsko a nie minister vnútra. Na odvolávanie Igora Matoviča nie je žiaden dôvod, SaS ide len o pomstu a mala by sa za to „hanbiť.“

Zdroj: Sobotné dialógy RTVS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger: Spolu s Ukrajinou sme vo vojne. Za vysoké ceny elektriny môže Fico, ľudia dostali bezprecedentnú pomoc!

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku