tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
Bývalý minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Zdroj: tasr

Čaputová vymenovala nového ministra školstva Jána Horeckého, Gröhling reaguje!

Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký, ktorého má v utorok popoludní vymenovať prezidentka Zuzana Čaputová, bude musieť riešiť viacero problémov v školstve. Uviedol to bývalý šéf rezortu školstva a poslanec Národnej rady SR Branislav Gröhling (SaS) v utorok s tým, že má obavy z Horeckého vyhlásení, ktoré prezentoval v minulosti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. mikloš pauhofová čekan vyzvali
  2. Jana Bittó Cigániková (SaS).
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  4. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  5. Ministerstvo školstva

Keby bolo školstvo pre koalíciu dôležité, minister školstva by bol zvolený už dávno, vyhlásil exšéf rezortu. Poukázal na to, že tento post bol neobsadený takmer celý mesiac. Tvrdí, že so svojím nástupcom sa chcel stretnúť a odovzdať mu agendu.

„Mám obavy, pretože meno nového ministra školstva sa viackrát skloňovalo s tým, či je konzervatívec, a to bola podmienka vládnej koalície, namiesto toho, aby sa pýtali, či má víziu školstva, či chce školstvo posunúť smerom dopredu alebo či chce pokračovať v rámci jednotlivých opatrení, ktoré sme nastavili,“

Branislav Gröhling, bývalý minister školstva

Ako dodal, bude sa obávať, či sa školstvo nestane rukojemníkom názorov alebo vierovyznania, namiesto seriózneho záujmu o deti, učiteľov a rodičov a o to, ako a čo sa učia.

Veľké výzvy

Nového ministra školstva čakajú podľa Gröhlinga viaceré výzvy. Počas leta podľa jeho slov zabezpečili základné veci, ktoré sa týkajú napríklad ochorenia COVID-19, umiestňovania detí z Ukrajiny do škôl či zabezpečenia financií, rovnako riešili aj výzvy z plánu obnovy. „Jednou z výziev je aj riešenie energetickej situácie na školách,“ konkretizoval.

Pred novým vedením rezortu školstva sú podľa jeho slov viaceré dôležité úlohy, ide napríklad aj o tvorbu rozpočtu pre kapitolu školstva.

Poukázal na to, že je pripravený novému ministrovi školstva pomôcť. „Chcem, aby sme mali školstvo variabilné a aby sa tam nepresadzoval nejaký názor zo strany ministra školstva,“ dodal Gröhling.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová vymenovala nového ministra školstva Jána Horeckého, Gröhling reaguje!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku