tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Lekári otvorili pandorinu skrinku
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: tasr

ŠOK Heger pre Financial Times priznal: Nemám plán. Od krachu nás delia týždne!

Kým doma sa Eduard Heger tvári, že má všetko pod kontrolou a jeho minister financií tvrdí, že Slováci sa majú výborne, Remišová odkazuje, že všetko bude v poriadku, pre Finacial Times (FT) poskytol predseda vlády obsiahly rozhovor, v ktorom varuje, že Slovensko bude hlboko krvácať. Heger hovoril doslova o kolapse slovenskej ekonomiky. Britský ekonomický denník Financial Times označil jeho slová označil za doteraz najostrejšie vyjadrenie predstaviteľa Únie k dosahu globálnej energetickej krízy.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Brigita Schmögnerová na snímke z 23. januára 2002, kedy oznámila, že odstupuje z postu ministerky financií SR.
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger.
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  4. Predseda vlády Eduard Heger
  5. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina)
  6. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  7. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  8. Remišová vyzýva prezidentku: Okamžite zasiahnite voči Žilinkovi
  9. Zľava Viktor Orbán a Eduard Heger vo videu, ktoré zverejnil maďarský premiér na sociálnej sieti.
  10. Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin

Eduard Heger pre FT priznal, že obrovské zvýšenie cien a inflácie ako takej, zasahuje už viaceré sektory. Ak Slovensko nedostane masívnu finančnú injekciu, v hodnote miliardy eur z Bruselu, čaká nás chudoba, zima a krachujúci priemysel. Jeho vláda bude tiež musieť pristúpiť k zoštátneniu.

Elektrárne už teraz hovoria jasné nie

V prípade prijatia zákona k všeobecnému hospodárskemu záujmu (VHZ) pri vysokých cenách energií a uplatnení ho na vyhlásenie tzv. stavu núdze však podľa generálneho riaditeľa Slovenských elektrární Branislava Strýčeka hrozia pre elektrárne katastrofálne dôsledky. Dôvodom je zadlženosť spoločnosti, ktorá má u bankových veriteľov napožičiavané 4,2 miliardy eur práve na dostavbu Mochoviec, konkrétne jej blokov 3 a 4.

Hegerov plán je nemať plán

Plánom A má byť pomoc od Únie a znárodnenie. Problémom je, že Únia zatiaľ „silnému lídrovi, ktorý sa za nás bije v Bruseli“ (vyjadrenie E.H na jednej z tlačových konferencií) žiadnu pomoc neprisľúbila. Iné štáty pritom už svojim obyvateľom poskytujú pomoc dávno. A opakovane.

„Nemôžeme vyrábať elektriku za 100 eur a kupovať si ju za 500. Európska únia nám musí pomôcť. Nemôže nás trestať za to, že si vieme energie vyrobiť lacno.“

Eduard Heger, predseda vlády

Od Bruselu žiada miliardy

Premiér pre FT tiež uviedol, že výnosy z tzv. nadbytočnej dane EÚ, by sa mali rozdeliť medzi členské štáty Únie spravodlivo a rovnomerne. To by Slovensku mohlo priniesť 1,5 miliardy eur.

Tiež chce, aby Brusel uvoľnil päť miliárd eur z nevyužitých fondov regionálneho rozvoja, ktoré by bolo možné použiť na zníženie účtov za energiu pre podniky. Už teraz pritom nefunguje hlinikáreň Slovalco, odstávka je v Dusli Šaľa, ktoré ako jediné vyrába AD Blue. OFZ na Orave hromadne prepúšťa a bratislavský Volkswagen oznámil, že zvažuje, že celý závod na Slovensku zruší.

„Ak nám Brusel nepomôže, pravda je taká, že podniky rad za radom skrachujú a slovenská ekonomika padne na kolená.“

Eduard Heger, premiér

Záverečná

Eduard Heger, ktorý doteraz Slovákov presviedčal, že všetko je v poriadku, pre FT odhalil, že Slovensko delia od absolútnej katastrofy už „len dni, najviac týždne.“

Napriek tomu, jeho vláda bude naďalej prijímať utečencov z Ukrajiny a našim východným susedom pomáhať finančne i vojenskou technikou. Taktiež, ako naposledy na stretnutí ministrov obrany V4 deklaroval rezortný šéf Jaroslav Naď (OĽANO, sa bude zasadzovať za ešte tvrdšie ruské sankcie voči Ruskej federácii. Na energetických zdrojoch z Mosky ako sú ropa a plyn, ktorých ceny závratne vystrelili nahor, je Slovenská republika pritom životne závislá.

Zdroj: Financial Times


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOK Heger pre Financial Times priznal: Nemám plán. Od krachu nás delia týždne!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku