tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová. Zdroj: tasr/ap

Čaputová má starosť o seniorov. Potrebujú nielen finančnú, ale i ľudskú podporu, hovorí

„Našim seniorkám a seniorom by som chcela pri príležitosti Medzinárodného dňa starších ľudí popriať pevné zdravie, a najmä to, aby úctu, solidaritu a pocit plnohodnotnej spolupatričnosti cítili každý jeden deň v roku, píše Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha,
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  3. Eduard Heger medzi seniormi v Spišskej Novej Vsi.
  4. Zľava viceprezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ SR) Roman Karlubík a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).


Prezidentke sa zdá ďalej dôležité to pripomenúť najmä dnes, kedy kríza vystavuje starších ľudí enormnej záťaži a ohrozeniu. Zdražovanie a inflácia sa dotknú prakticky každého, no podľa nej, práve seniorov môžu posunúť nebezpečne blízko k hranici chudoby – alebo až za ňu.

Je to bolestné

„Je bolestné vidieť, ako sa ľudia, ktorí majú za sebou množstvo zásluh, skúseností a odpracovaných rokov, zrazu musia uskromňovať v základných životných potrebách a ešte sa aj cítiť ako príťaž spoločnosti. Spôsob verejnej diskusie totiž tento pocit neraz navodzuje, najmä ak je reč o výške dôchodkov, sociálnych kompenzáciách, službách či zdravotnej starostlivosti,“ hovorí Zuzana Čaputová.

Výzva na pomoc

Prezidentka v závere svojho vyjadrenia adresovala všetkým aj výzvu: „Preto pomáhajme seniorom. Potrebujú materiálnu pomoc v podobe konkrétnych opatrení, ale potrebujú aj podporu neformálnu, ľudskú. Obyčajný prejav lásky, úcty a pochopenia, ktorý môže každý z nás venovať svojim rodičom, starým rodičom, starším ľuďom vo svojom okolí, priateľom.“

Zdroj: Fb Zuzana Čaputová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová má starosť o seniorov. Potrebujú nielen finančnú, ale i ľudskú podporu, hovorí

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku