eReport.sk
Matovič je najväčšou hrozbou pre demokraciu
Igor Matovič, predseda OĽANO. Zdroj: fb / Igor Matovič

Uvedomuje si, čo hovorí? Matovič: Musím zostať, lebo ja strážim to, či má polícia rozviazané ruky!

Predseda OĽANO, ktorému voľby vyhral protikorupčný naratív, bol hosťom v relácii Na hrane TV JOJ. Svojho spolubesedníka Erika Tomáša z Hlasu, i moderátorku Dibákovú len málokedy pustil k slovu. Verejnosť sa tak mohla dozvedieť zaujímavé skutočnosti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Blaha je blázon
  2. Líder OĽANO Igor MatovičI
  3. Šéf dôchodcov dáva na Matoviča trestné oznámenie
  4. Politológ Roman Michelko
  5. Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽaNO).

Na začiatku prečítal svoj vlastný status o „zapredaných novinároch,“ a Dibákovú obvinil z manipulovania verejnosti a „krivenia pravdy.“ Tá pritom tesne predtým od slova do slova citovala Matovičov prejav v pléne. Podľa ministra financií však ako ostatní novinári klame a zavádza.

Za odchod lekárov môže Smer

Na otázku moderátorky, čo hovorí na hromadné výpovede lekárov, ktoré ohrozujú chod zdravotníctva, Igor Matovič odvetil, že „za to môže Smer.“ Lekári, ktorí viac ako pol roka žiadali aktuálnu vládu o pomoc, teda odchádzajú, lebo „Smer dvanásť rokov rozkrádal zdravotníctvo.“

Nesprávne údaje?

Minister financií sa vyjadril aj k nastávajúcej ekonomickej a energetickej kríze. Znovu zopakoval, že Slováci sa majú dobre, lebo ceny sa zvýšia až od budúceho roku. Nie je jasné, skadiaľ Igor Matovič ako financmajster čerpá tieto údaje, keďže inflácia rastie z mesiaca na mesiac a čo sa týka energií, domácnosti práve v tejto dobe dostávajú zálohové platby, ktoré nemožno nazvať inak ako „závratným zvýšením.“

Boh ochraňuj Slovensko

Igor Matovič Slovákom adresoval aj sľub, že spolu s Eduardom Hegerom sa o ľudí postarajú tak dobre, ako sa o nich postarali počas pandémie. V tej dobe skrachovalo na Slovensku množstvo podnikov, mnohí podnikatelia doteraz splácajú úvery, ktoré si vzali, aby „pomoc Hegera a Matoviča“ prežili.

Po atómových bombách šéfa OĽANO a nezmyselných „slovenských národných povstaniach 2,3,4,5,“ zomrelo cca. 20 tisíc Slovákov. To ešte nikdy neboli zverejnené údaje o tých, ktorí zomreli na kolaterálne úmrtia. Akoby povedal predseda vlády – „Boh ochraňuj Slovensko!“

Strážca zákonnosti

Novinárka Dibáková sa viackrát Matoviča spýtala, či nepovažuje za štátnické gesto to, že by sám odišiel z postu ministra financií. Śéf OĽANO „nie je prilepený na svojej stoličke a keď ho odvolajú nebude mu to vôbec ľúto.“ Ale..

„Ja som záruka právneho štátu. Ja strážim to, či má polícia rozviazané ruky a robí, to, čo má.“

Igor Matovič, minister financií

Ako vodca protikorupčného hnutia musí bojovať za ľudí, ktorí ho zvolili za bojovníka proti „zlodejom, mafii a oligarchom.“ Keď sa ho moderátorka „diskusie,“ opýtala, či to ale nemá robiť polícia, pričom sa mu snažila vysvetliť, že on nie je ani policajný prezident, ani minister vnútra, Matovič šokoval vyhlásením, že on je ale tým, „kto stráži to, či má polícia naozaj rozviazané ruky a robí to, čo má.“

Koná nezákonne?

Igor Matovič je na Slovensku ministrom financií, predtým bol premiérom. Ani z jednej z týchto funkcií mu nevyplýva, aby on kontroloval políciu. Ak nejakým spôsobom „dáva pozor,“ mohlo by ísť aj o zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Na to, že nitky v niektorých trestných veciach vedú cez Mikulca až k Matovičovi, dlhodobo upozorňuje šéf Smeru, ktorý je preto označovaný za klamára. Otázkou teda je, či v relácii Na hrane klamal aj Igor Matovič..

Zdroj: TV JOJ Na hrane


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Uvedomuje si, čo hovorí? Matovič: Musím zostať, lebo ja strážim to, či má polícia rozviazané ruky!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie