eReport.sk
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Foto: tasr

Lipšicov úrad sa bráni a šokuje: Od nás nahrávky z poľovníckej chaty neunikli, boli nám doručené až dnes!

Šokujúce! Lipšicov úrad tvrdí, že nahrávky z chaty s Robertom Ficom, Robertom Kaliňákom a ďalšími, dostali až dnes. Z toho vyplýva jediný, no o to zarážajúcejší fakt: Kľúčový orgán činný v trestnom konaní sa s inkriminovanými záznamami oboznámil najskôr prostredníctvom médií, teda podobne ako široká slovenská verejnosť. No, pekne… Niekto by mohol povedať, že akých máme na Slovensku šikovných novinárov. Škoda, že to zrejme nie je vôbec o tom…

Videozáznamy z poľovníckej chaty, ktoré sú súčasťou vyšetrovacieho spisu v kauze Očistec, doručili Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorý riadi Daniel Lipšic, vo štvrtok 28. októbra, teda dnes. Vyplýva to z vyjadrenia hovorkyne Generálnej prokuratúry (GP) SR Jany Tökölyovej. „Vylučuje to akékoľvek špekulácie niektorých osôb o možnom úniku obrazovo-zvukových záznamov z ÚŠP,“ zdôraznila.

ÚŠP: Táto skutočnosť je jednoznačne verifikovateľná

Podotkla, že ÚŠP doteraz týmito obrazovo-zvukovými záznamami nedisponoval, pričom k dispozícii mal len prepisy z daných stretnutí. „Úradu špeciálnej prokuratúry boli 28. októbra 2021 doručené obrazovo-zvukové záznamy týkajúce sa trestnej veci Očistec. Táto skutočnosť je jednoznačne verifikovateľná a preukázateľná zo spisového materiálu,“ spresnila.

Žilinka začal konať hneď, padlo aj trestné oznámenie

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka dal únik medializovaných videí preveriť. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) z tímu Očistec podal v tejto súvislosti trestné oznámenie na Úrade inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Medializované videá majú zachytávať stretnutia Roberta Fica (Smer-SD), exministra vnútra Roberta Kaliňáka, obhajcu obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Mareka Paru, podnikateľa Miroslava Bödöra a syna Tibora Gašpara na poľovníckej chate.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic
  2. chata
  3. Cirkus a sexistické vtipy
  4. Robert Kaliňák (Smer-SD)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšicov úrad sa bráni a šokuje: Od nás nahrávky z poľovníckej chaty neunikli, boli nám doručené až dnes!

Najnovšie