eReport.sk
Alojz Baránik (SaS). Foto: tasr

Ako unikli nahrávky z chaty? Poslanec Baránik si myslí, že za tým môže byť aj partia okolo Fica!

Poslanec za SaS Alojz Baránik, ktorý je v koalícii asi najväčším kritikom generálneho prokurátora Maroša Žilinku a tiež veľkým zástancom toho, aby kľúčové posty v krajine obsadzovali politickí nominanti, sa v rozhovore pre denník Sme vyjadril aj k únikom nahrávok z poľovníckej chaty. Baránik vyrukoval s teóriou, že za zverejnením videí sú možno tí, ktorí v nich „účinkujú“.

Pripomeňme, že na záznamoch, ktoré unikli do médií bol expremiér Robert Fico , exminister vnútra Robert Kaliňák (obaja Smer-SD), advokát policajného exprezidenta Tibora Gašpara Marek Para,  podnikateľ Miroslav Bödör a tiež syn Tibora Gašpara. Podľa Baránika je možné, že práve títo ľudia stoja za únikom odposluchov, o ktorých ako prvý informoval Denník N, vzápätí sa časť videa obvjavil na portály aktuality.sk aj na webe denníka Sme.

Keby takto nahrali Sulíka, možno by kričal

Viete si predstaviť, ako by ste kričali, ak by ste boli v opozícii a polícia by nahrala stretnutie vášho lídra (richarda Silíka – pozn. red.)? – opýtalo sa Sme Baránika. „Možno by som kričal. Nič to však nemení na tom, že orgány činné v trestnom konaní by mali postupovať tak, ako im káže mandát. Verím, že aj teraz budú,“ reagoval vládny politik, ktorý vzápätí komentoval aj fakt, že „odpočúvanie vysokopostavených politikov na pytliackej chate je minimálne čudné. „Nehovoríme o hocijakých politikoch. Ich okolie je predsa podozrivé z veľmi závažnej trestnej činnosti. Toto prostredie má blízko ku kriminalite, preto sa nemožno čudovať, že súd schválil odpočúvanie,“ upozornil v reakcii politik SaS.

„Možno si museli vybrať zo zlých a horších možností“

Na otázku, či by mali podobné nahrávky unikať zo spisu, Baránik reagoval, že „asi nie“. „Neviem, ako k tomu došlo. Na dôveryhodnosti im to však neuberá a ktovie, aký bol motív za ich únikom,“ konštatoval poslanec.

A následne vyrukoval so svojou teóriou o tom, ako to mohlo s tým únikom podľa neho byť. „Tí, ktorých nahrávky ohrozujú, si možno museli vybrať zo zlých a horších možností. Zverejniť ich znamená mať možnosť spochybňovať odpočúvanie pred súdom,“ naznačil Baránik, čím vlastne nevylučil za únikom môže byť aj Fico a spol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Alojz Baránik (SaS)
  2. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).
  3. chata
  4. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
  5. Cirkus a sexistické vtipy
  6. Robert Kaliňák (Smer-SD)
  7. Robert Kaliňák na snímke z videa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako unikli nahrávky z chaty? Poslanec Baránik si myslí, že za tým môže byť aj partia okolo Fica!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie