eReport.sk
Daniel Lipšic, foto:tasr

Lipšic prehovoril o uniknutých videách z chaty: Sú to komplikácie, je namieste to preveriť!


Únik informácií z vyšetrovacieho spisu predstavuje takmer vždy komplikáciu pre vedené trestné stíhania. Je preto namieste preveriť, odkiaľ unikli zverejňované nahrávky, ktoré sú súčasťou vyšetrovacieho spisu v kauze Očistec. V stanovisku to uviedol šéf Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Daniel Lipšic.

Sype popol na Generálnu prokuratúru

„Je mi však ľúto, že k rovnakému postupu zo strany Generálnej prokuratúry SR neprišlo, keď začiatkom septembra nezákonne unikol do médií realizačný návrh, týkajúci sa podozrení z trestnej činnosti inšpekčného tímu. Navyše relevantnosť podozrení z trestnej činnosti inšpekčného tímu už potvrdili tri konajúce súdy v rámci svojich väzobných rozhodnutí – Krajský súd v Bratislave, Špecializovaný trestný súd a Najvyšší súd SR,“ doplnil špeciálny prokurátor.

Nahrávky z poľovníckej chaty

Prokuratúra v pondelok (25. 10.) informovala, že dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Následne boli medializované videá s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom, exministrom vnútra Robertom Kaliňákom, obhajcom Marekom Parom, podnikateľom Miroslavom Bödörom a synom Tibora Gašpara na poľovníckej chate.

Viac z domácej politiky:

  1. Robert Kaliňák (Smer-SD)
  2. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic
  3. Monika Jankovská po prepustení z trenčianskej nemocnice pre obvinených v máji 2021.
  4. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka dal únik medializovaných videí preveriť. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) z tímu Očistec podal v tejto súvislosti trestné oznámenie na Úrade inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšic prehovoril o uniknutých videách z chaty: Sú to komplikácie, je namieste to preveriť!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne