eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová.
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Prezidentka: V prípade uniknutých videí si chce počkať na vyšetrovanie


V prípade uniknutých medializovaných videí z poľovníckej chaty si treba počkať na výsledok vyšetrovania. V stredu to uviedla prezidentka Zuzana Čaputová. Zároveň rešpektuje rozhodnutie sudcu o nepredĺžení väzby bývalému policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi a ďalším obvineným v prípade policajnej akcie Očistec.  
      
„Musíme si počkať na výsledky vyšetrovania a ďalší postup v tejto veci, aby som mohla k tomu zaujať komplexný postoj,“ skonštatovala Čaputová. Poznamenala, že je zatiaľ známe iba konštatovanie prokuratúry, ktorá video hodnotí ako dôkaz toho, že dochádzalo k ovplyvňovaniu vyšetrovaní trestných činov korupcie a ďalších zo strany politikov, advokátov a podnikateľov.
      
Hlava štátu zároveň rešpektuje rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý v utorok (26.10.) zamietol návrh na predĺženie väzby obvineného Tibora Gašpara a ďalších. „Pokiaľ viem, zatiaľ nie je možné dočítať sa dôvody tohto rozhodnutia. Môj komentár k tomu je, že to rešpektujem,“ poznamenala Čaputová.
      
Prokuratúra tento týždeň informovala, že dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil návrh na predĺženie väzby o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Následne boli medializované videá s lídrom Smeru-SD Robertom Ficom, exministrom vnútra Robertom Kaliňákom, obhajcom obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Marekom Parom, podnikateľom Miroslavom Bödörom a synom Tibora Gašpara. Generálny prokurátor Maroš Žilinka dal únik preveriť.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidentka: V prípade uniknutých videí si chce počkať na vyšetrovanie

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: