eReport.sk
Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
Zdroj: fb/rkalinak

VIDEO Kaliňák si uctí úmrtie Lučanského: Vláda sa snaží odviesť vyšetrovanie na slepú koľaj!

Bývalý minister vnútra a súčasný člen predsedníctva Smeru Robert Kaliňák zverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom sa vyjadruje k spomienke na generála Milana Lučanského.

Exminister pripomenul, že Lučanský zasvätil celý svoj život boju s mafiou a chránil ľudí pred organizovaným zločinom. Jediné, čo za to však podľa slov Kaliňáka dostal, boli najťažšie dni v jeho živote a nakoniec aj smrť za nejasných okolností.

Zodpovednosť za smrť Lučanského má táto vláda

Kaliňák vo svojom videu tvrdí, že zodpovednosť za úmrtie generála si na svoj vrub pripisuje práve táto vláda. Generál Lučanský zomrel za záhadných okolností vo väzbe stále ako nevinný človek. Na vyšetrení tejto tragédie stále polícia pracuje. Národná rada SR (NR SR) dokonca zriadila samostatnú vyšetrovaciu skupinu, ktorá však bola zložená väčšinovo z koaličných poslancov, ktorí celú vec zahrali takpovediac do stratena a už od začiatku označovali tragickú smrť Lučanského ako samovraždu.

„Vláda Slovenskej republiky spôsobila smrť generála, ktorý celý svoj život zasvätil bezpečnosti občanov, bezpečnosti Slovenska a celý život chránil ľudí pred organizovaným zločinom. Namiesto pochvaly, odmeny a vyznamenaní sa mu dostalo obrovského potupenia a tragického konca,“ hovorí Kaliňák.

Smrť Lučanského musí byť jasne vyšetrená

Bývalý minister vnútra uvádza, že vláda ma jasný záujem odviesť vyšetrovanie do slepej uličky. Keď že sa tragédia odohrala vo väzbe, svoju časť zodpovednosti nesie aj samotná ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS), pod ktorú táto oblasť spadá.

Neskôr by malo byť potrebné dôkladne prešetriť aj podozrivé prevozy Lučanského medzi rôznymi väznicami na Slovensku a jeho presunu práve do tej väznice, kde držia najviac zločincov, ktorých počas svojej služby pochytal práve Lučanský.

„Nedopustíme, aby jeho smrť nebola riadne vyšetrená. Táto vláda sa snaží odviesť vyšetrovanie na slepú koľaj, ale my nezabudneme. 30. decembra o druhej poobede na cintoríne v Martine si pôjdem uctiť jeho pamiatku zapálením sviečky,“ informuje na sociálnej sieti Kaliňák.

Zdroj: fb/rkalinak

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jaroslav Naď a Robert Kaliňák.
  2. Tomáš Taraba
  3. Mária Kolíková (Za ľudí).
  4. Robert Kaliňák (Smer-SD)
  5. Vučič je voči Kosovu nekompromisný
  6. Čo potrebujú Slováci?
  7. predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič počas tlačovej konferecie
  8. Ivan Ševčík na Facebooku informuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kaliňák si uctí úmrtie Lučanského: Vláda sa snaží odviesť vyšetrovanie na slepú koľaj!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie