eReport.sk

Benefičná aukcia obrazov pomôže ľuďom v núdzi

Existuje mnoho spôsobov ako pomôcť znevýhodneným ľuďom. Jedným z nich je aj myšlienka, ktorá prepája výtvarné umenie s dobročinnosťou. Prostredníctvom benefičnej aukcie obrazov môžete získať vzácne umelecké diela a zároveň pomôcť klientom z DSS k lepšiemu životu.  

Vzácne umelecké diela ako forma pomoci

Vo štvrtok 23. novembra o 17:00 hodine bude v priestoroch Divadla Jána Palárika v Trnave dražba darovaných umeleckých diel významných výtvarníkov, nad ktorou prevzal záštitu trnavský župan Jozef Viskupič. Výťažok z benefičnej aukcie pôjde na dostavbu zariadenia podporovaného bývania pre ľudí so zdravotným znevýhodnením a centra pre deti, ktoré vyrastali v detských domovoch v Borskom Svätom Jure. Vzácne umelecké diela na tento účel darovali známe slovenské osobnosti a rodinní príslušníci umelcov. Medzi dielami budú dražené napríklad obrazy od Martina Benku, Cypriána Majerníka, Ľudovíta Fullu, Imra Weiner-Kráľa, Márie Medveckej a ďalších. Dražbu podporujú aj osobnosti umeleckého a kultúrneho života. Benefičnú aukciu pre občianske združenie Schody pomoci organizuje Lepšosvetko o.z. – Chránená dielňa Galéria.

Komu bude pomoc z aukcie obrazov určená?

Benefičná aukcia obrazov predstavuje jedinečnú príležitosť podporiť klientov zariadení sociálnych služieb a mladých dospelých z detských domovov. Týmto spôsobom môžeme spoločne prispieť k ich lepšiemu a plnohodnotnejšiemu životu. Každý obraz, ktorý návštevníci dražby získajú, nie je len umelecké dielo, ale aj symbol solidarity a pomoci pre tých, ktorí to potrebujú,povedala trnavská vicežupanka Veronika Buc. V podporovanom bývaní nájde druhý domov 6 klientiek zo župného DSS v Borskom Svätom Jure a 6 klientov zo župného DSS v Moravskom Svatom Jáne. Podporované bývanie umožňuje ľuďom z DSS vďaka životu v menších skupinách získať väčšiu mieru samostatnosti, slobody a dôstojnosti. Zároveň však majú dostupnú odbornú starostlivosť.

Komplexné zázemie a odbornosť na jednom mieste

Vysoká škola sv. Alžbety sa zapojila do projektu ako hlavný odborný partner. V zariadení vytvorí pôsobisko dobrovoľníckej činnosti a praxe pre svojich študentov a zamestnancov. Klienti Domu na polceste po odchode z centier pre deti a rodiny budú mať tiež možnosť zamestnať sa v tomto projekte – v sociálnych službách a v chránených dielňach pre dospelých klientov s mentálnym znevýhodnením a duševnými ochoreniami.

Podrobnejšie informácie a katalóg obrazov nájdete na stránkach Trnavského samosprávneho kraja.

Viac z kultúrneho diania v Trnavskom kraji:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Benefičná aukcia obrazov pomôže ľuďom v núdzi

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Všetky AKTUALITY

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php