eReport.sk
ilustračná fotka, zdroj: pixabay

Kam s deťmi (nielen) v zlom počasí?


Sychravých a upršaných dní, počas ktorých už s deťmi netrávime toľko času vonku, pribúda. Prinášame Vám prehľad miest a tipov ako stráviť kvalitný čas s deťmi mimo domu. 

Svet fantázie pre všetky vekové skupiny

Zábavu, rozvoj kreativity a ponaučenie, ukryté v zaujímavých príbehoch môžete získať v divadle. Trnavské divadlo Jána Palárika má pestrý repertoár inscenácií pre deti a mládež v každom veku. Inscenácie prinášajú známe príbehy v réžii talentovaných režisérov, s pútavým scénickým spracovaním a kostýmami. Divadlo prinesie deťom jedinečný zážitok.

Foto: Púpätko, zdroj: DJP

Inscenácia Púpätko je vhodná pre deti už od 6 mesiacov a prinesie deti do čarovného sveta prírody.
Ako sa hus vyparádila je inscenácia pre deti od 3 rokov. Je to rozprávka o husi, ktorá sa až príliš zamerala na svoj vzhľad. Učí nás nachádzať krásu v každom človeku a poukazuje na to, že porovnávať sa s ostatnými sa nevypláca. 
Traja tučniaci je rozprávka pre divákov od 5 rokov, s pesničkami o sile priateľstva, ktoré prekoná všetky prekážky.
Veľryba Gréta patrí deťom od 7 rokov. Ide o rozprávku o podmorskej speváčke Gréte a jej kamarátoch muzikantoch, ktorá vám ukáže, že každý môže spraviť zo sveta krajšie miesto na život.
Malý princ je určený pre divákov od 10 rokov. Táto rozprávka o vesmírnom putovaní Malého princa si získa srdcia malých i veľkých.
Subjekt: Gulliver je vhodný pre mládež od 14 rokov. Neuveriteľné dobrodružstvá najslávnejšieho cestovateľa Lemuela Gullivera sú v inovatívnom divadelno-filmovom spracovaní „live puppet cinema“.

V decembri pribudne nová inscenácia Princ Bajaja, určená pre deti od 5 do 10 rokov. Rozprávka o princovi Bajajovi patrí k nezabudnuteľným klasikám, ktoré vypovedajú o podstate lásky a šťastia – srdce princeznej sa nezískava peknými slovami, ale činmi, odvahou, statočnosťou a vytrvalosťou.

Foto: Malý princ, zdroj: DJP

V knižnici myslia aj na najmenších čitateľov

Pravidelný program pre deti prináša aj trnavská knižnica Juraja Fándlyho. Deti si môžu upevniť vzťah ku knihám aj získať nové zručnosti. Môžete sa zúčastniť na tvorivom čítaní, zapojiť fantáziu a jemnú motoriku v tvorivých dielňach, alebo sa niečo naučiť počas workshopov. Aktuálny program aj s podrobným popisom jednotlivých podujatí nájdete na stránkach knižnice. K pravidelným podujatiam knižnice patrí Mama klub, stretnutie mamičiek s deťmi, spojené so zážitkovým čítaním,  Tvorivé štvrtkyTínedžerské stretko.  Zaujímavé podujatie s názvom Vincent bude 15. novembra o 10.00 v herni. Pôjde o stretnutie detí s obľúbenou spisovateľkou Andreou Gregušovou. 

Hranie sa v každom počasí

V Trnave je mnoho príležitostí, ak sa chcete s deťmi vyhrať do sýta a zoznámiť sa s novými kamarátmi. V nákupných centrách sú detské kútiky, ktoré poskytnú útočisko a zábavu v zlom počasí. V meste fungujú aj materské centrá a kluby pre mamičky s deťmi.  Nájdete v nich herne so zaujímavými hračkami,  no v ich programe sú aj rôzne workshopy a prednášky pre mamičky a záujmové krúžky a cvičenia pre deti. Stačí si zadať tieto kľúčové slová do vyhľadávača a vybrať si, ktoré je pre Vás najbližšie, alebo ktorého program Vás najviac oslovil. 

Foto: pixabay.com

Vonku bezpečne

Hovorí sa, že neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie. Ak radi trávite čas vonku, myslite na to, že vo večerných hodinách je skôr tma. Byť videný je preto veľmi dôležité, najmä ak ste vonku s malými deťmi. Reflexné prvky umožnia, že vás bude vidieť už z veľkej diaľky, vďaka čomu je možné predísť kolíziám.
Trnava ponúka naozaj bohatý program ako si užiť deň s deťmi (nielen) v zlom počasí.  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kam s deťmi (nielen) v zlom počasí?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre