eReport.sk
Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.
Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022. Foto: tasr/ap

Analytik Baránek sa s tým nepáral: Vyrušuje ma benevolencia Ukrajiny voči nacistom a fašistom!

Politický analytik Ján Baránek si myslí, že vedenie Ukrajiny je profašistické a to hlavne tým, že rešpektuje až podporuje extrémistické živly vo svojich vlastných štruktúrach. Baránek je v súvislosti so svojimi názormi pravidelne kritizovaný za proruské postoje a podporu opozičného lídra a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica. Analytik však tieto obvinenia odmieta a tvrdí, že len na rovinu hovorí svoje postoje a Fica v skutočnosti nepodporuje.

Ako vidíte, symbol Azovu je kombináciu obráteného vlčieho háku a nacistického Čierneho slnka. Takže, v krajine, kde Kotleba dostal za rozdávanie 1488 € podmienku, lebo toto číslo symbolizuje 14 slov Davida Lanea o bielych deťoch a číslo 88 je Heil Hitler, tak v tejto krajine akosi nikomu neprekáža táto nacistická ukrajinská zberba, ktorá adoruje 2. Tankovú divíziu Das Reich a nacizmus.

Ján Baránek.

„Vedenie Ukrajiny je profašistické a trvám na tom. Sám Zelenskyj pre FOX News napr. priznal, že batalión Azov je začlenený do Ukrajinských ozbrojených síl. So slovami, že ´sú akí sú, ale…´ A toto ma vyrušuje. Tá nesmierna benevolencia ukrajinského vedenia voči nacistom a fašistom, hoci by sme ju pokojne mohli nazvať, tú benevolenciu, podporou,“ tvrdí Baránek na sociálnej sieti. Jedným dychom však dodáva, že realitu nevidí čierno-bielo: „Tak, ako ma vyrušuje – na opačnej strane, sprostá ruská propaganda, ktorá napr. tvrdí, že v r. 1968 nás prišli Rusi oslobodiť a že na území ČSSR sa vtedy nachádzali sklady so zbraňami NATO a podobné nezmysly.“

Pridal aj symboliku

Baránek k statusu pridal aj niekoľko obrázkov, ktoré sú považované za extrémistickú symboliku, rešpektovanú zo strany ukrajinských autorít.

Totality ma nesmierne vyrušujú a nenechávajú ma chladným. Keďže jednu z nich som si výdatne užil aj s vysedávaním u vtedajších vyšetrovateľov a aj so všetkým, čo k tomu patrí. Takže, aj dnes zostávam verný svojim zásadám.

Politický analytik.

„Pre tých nasprostastých, ktorým robí problém si aj niečo naštudovať teda zverejňujem obrázok. Ten snáď pochopia. Je na ňom symbol bataliónu Azov, po ňom ide symbol nacistického tzv. Čierneho slnka a napokon symbol 2. tankovej divízie SS Das Reich s tzv. ´vlčím hákom´. Ako vidíte, symbol Azovu je kombináciu obráteného vlčieho háku a nacistického Čierneho slnka. Takže, v krajine, kde Kotleba dostal za rozdávanie 1488 € podmienku, lebo toto číslo symbolizuje 14 slov Davida Lanea o bielych deťoch a číslo 88 je Heil Hitler, tak v tejto krajine akosi nikomu neprekáža táto nacistická ukrajinská zberba, ktorá adoruje 2. Tankovú divíziu Das Reich a nacizmus. Divízia Das Reich napríklad vyvraždila francúzske mesto Oradour-sur-Glane. Tá istá divízia pomáhala potlačiť aj SNP, mimochodom,“ opisuje Baránek.

Obviňujú ho z proruských postojov

Baránkovi prekáža, že ho iní analytici obviňujú z proruských postojov a z podpory konkrétnych politikov len preto, že nie vždy ide názorovo a argumentačne v línii hlavného prúdu. „Viacerí samozvaní analytici a odborníci ma obviňujú, že som proruský a to iba preto, lebo si dovoľujem pochybovať o pravdách, vytesaných do žule, ktoré nám podsúvajú v súvislosti s rusko-ukrajinským konfliktom mainstreamové médiá. Je to asi taká pravda, ako to, že podporujem Fica. Nie. Fica som nikdy nepodporoval. Ale, keď Fico povie, že 2+2=4, ja mám povedať, že 2+2=5?,“ pýta sa analytik.

Totality ho vyrušujú

To, že na rovinu hovorí o ukrajinských prepojeniach na extrémistické skupiny zdôvodňuje Baránek hlavne svojim značne negatívnym vzťahom k totalitným zriadeniam. „Totality ma nesmierne vyrušujú a nenechávajú ma chladným. Keďže jednu z nich som si výdatne užil aj s vysedávaním u vtedajších vyšetrovateľov a aj so všetkým, čo k tomu patrí. Takže, aj dnes zostávam verný svojim zásadám a rozhodne ich nemienim na staré kolená meniť. Ani kvôli nejakým uvrešťaným spratkom, čo pracujú v médiách, ani kvôli senilným ´demokratom´, ktorí, mudrujúc za klávesnicami zabudli, čo to bola totalita,“ dodal analytik.

Zdroj: fb/jan.baranek

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Je to aj dôvod prečo zrušil protest
 2. Je to aj dôvod prečo zrušil protest
 3. Je to aj dôvod prečo zrušil protest
 4. Je to aj dôvod prečo zrušil protest
 5. ostnantý drôt elektrický ohradník hranica pohraničné pásmo
 6. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (vpravo) a generálny tajomník OSN António Guterres počas stretnutia 26. apríla 2022 v Moskve.
 7. Rusko bude naďalej pomáhať
 8. Peter Pellegrini a Mária Kolíková, v popredí Michal Kovačič v štúdiu TV Markíza.
 9. Na kombosnímke zľava Jozef Kanuščák (SaS) a Slavěna Vorobelová (ĽSNS) a Slavěna Vorobelová (ĽSNS).
 10. Na archívnej snímke Konstantin Nemičev.
 11. Ruský veľvyslanec v Poľsku Sergej Andrejev (uprostred) je obliaty červenou farbou vo Varšave v pondelok 9. mája 2022.
 12. Spochybňuje Čínu
 13. Muž drží dieťa a máva so svetlicou počas pochodu pri príležitosti Dňa nezávislosti v poľskom hlavnom meste Varšava v piatok 11. novembra 2022.
 14. Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
 15. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov
 16. Na snímke fotografia neznámeho autora na výstave fotografií z prvých dní okupácie Československa v auguste 1968.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytik Baránek sa s tým nepáral: Vyrušuje ma benevolencia Ukrajiny voči nacistom a fašistom!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie