tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Politológ a občiansky aktivista Ján Baránek
Politológ a občiansky aktivista Ján Baránek. Zdroj: yt/eReport

Baránek bez servítky: Idioti typu Hegera, Naďa a Čaputovej môžu vyvolať aj 3. svetovú vojnu!

Politický analytik a obľúbený komentátor verejného diania Ján Baránek si myslí, že zo sveta zmizli zodpovední a kvalitní politici z čias studenej vojny. Tí boli podľa jeho názoru vystriedaní aktivistami a senilnými nekompetentnými lídrami, ktorí nerešpektujú pravidlá konfliktov, ktoré vo svojej podstate až doteraz zabezpečovali minimalizovanie rizika otvoreného konfliktu medzi svetovými veľmocami. Odpoveďou na nevzniknutie takého konfliktu je podľa Baránka existencia jadrových zbraní, ktorých použitie by znamenalo veľké straty na obidvoch prípadných stranách konfliktu. To však dnešní lídri, vrátane tých slovenských, podľa Baránka ignorujú a tým riskujú použitie jadrovej zbrane zo strany Ruska.

„Akékoľvek použitie jadrovej zbrane by znamenalo 3. svetovú vojnu (pozn. red. – počas studenej vojny) a ak by sa tak stalo, nikto z vás, ktorý teraz čítate tento komentár, by tu istotne nebol. To, keď teda hovorím, že nie je dobré, ani múdre, dodávať Ukrajine zbrane, nehovorím z nejakej zbabelosti. Hovorím to s vedomím toho, že hneď ako začnú mať Rusi pocit, že prehrávajú, použijú jadrovú zbraň. Taká je realita a toto nezmení žiadne veľkohubé napínanie svalov žiadneho Slováka, ani žiadne výzvy žiadneho Slováka na nekompromisný postoj k Rusku. Nechápem, ako si môže niekto myslieť, že keď štát, vlastniaci jadrovú zbraň, začne prehrávať v konvenčnom konflikte, že ju aj nepoužije,“ konštatuje Baránek vo svojom blogu na portáli webnoviny.sk.

„Úroveň politikov ide radikálne dole vodou“

Baránek si nemyslí, že sa od skončenia studenej vojny zásadne zmenili logické pravidlá vedenia konvenčného a nekonvenčného konfliktu s konkrétnou veľmocou. Zmenil sa podľa neho postoj politikov, ktorí si zjavne neuvedomujú, čo svojimi vyhláseniami môžu vo svete spôsobiť. „Zmenilo sa niečo iné. Myslenie lídrov tzv. západného sveta. Z akéhosi dôvodu začali súčasní lídri tieto pravidlá ignorovať. Keby sa takto správali napr. Kennedy, Nixon, Carter, Reagan…, svet, ako ho dnes poznáme, by neexistoval,“ myslí si Baránek.

Úroveň minimálne slovenských politikov ide radikálne dolu vodou a takú katastrofu, akú tu máme dnes, vrátane obsadenia Národnej rady SR, sme to od vzniku SR ešte nemali.

Politický analytik Ján Baránek.

Súčasných lídrov pri tom považuje za povrchných, senilných a nekompetentných: „Nahradili ich povrchní aktivisti, alebo, čo je ešte horšie, senilní, nekompetentní lídri typu Joea Bidena, alebo jeho stále nezorientovanej, uchichotanej viceprezidentky Kamaly Harrisovej.“

Výnimkou v tomto negatívnom trende pri tom podľa neho nie je ani Slovensko: „Úroveň minimálne slovenských politikov ide radikálne dolu vodou a takú katastrofu, akú tu máme dnes, vrátane obsadenia Národnej rady SR, sme to od vzniku SR ešte nemali. To hovorím, ako človek, čo naozaj od vtedy bol pri všetkom.“

Namiesto mediátora vraj najzúrivejší jastrab EÚ

Slovenským politikom pri tom analytik vyčíta v prvom rade to, že nevyužili potenciál nášho štátu stať sa mediátorom v rusko-ukrajinskom konflikte. Namiesto toho sa naši lídri rozhodli pre značne protiruské vyhlásenia, ktoré môžu vypáliť z hľadiska nášho postavenia vo svete medzinárodných vzťahov kontraproduktívne.

Pre mňa úplne nepochopiteľne, sa naši lídri, sa naši lídri rozhodli, že Slovensko sa stane jedným z najzúrivejších jastrabov v EÚ vo vzťahu k Rusku. Dokonca, v tomto pomaly predbehneme aj Poliakov.

Ján Baránek.

„Sme prihraničnou krajinou súperiacich strán. O to by bola naša aktivita prirodzenejšia a pochopiteľnejšia. Slovensko malo dobré vzťahy tak s Ukrajinou, ako aj s Ruskom. Čo sa napríklad nedá povedať o Poľsku. Ďalej, na rozdiel od napr. Českej republiky, ale aj iných stredoeurópskych krajín, na Slovensku má obyvateľstvo najvyššiu mieru sympatií k Rusku. Nechápem dôvod, ale je to tak. Ďalej, sme slovanská krajina, čo sa, prirodzene, nedá povedať zasa o Maďarsku, alebo Rakúsku,“ vysvetľuje Baránek výhody, ktoré Slovensko mohlo využiť vo svoj prospech.

Vo svojej horlivosti idioti typu Hegera, Naďa, Čaputovej, Kaczynskeho, Morawieckeho a iných môžu dosiahnuť iba to, že v lepšom prípade budú ich krajiny ako prvý ruský terč.

Upozornil analytik.

Slovenskí politickí lídri sa však rozhodli pre inú cestu: „Pre mňa úplne nepochopiteľne, sa naši lídri rozhodli, že Slovensko sa stane jedným z najzúrivejších jastrabov v EÚ vo vzťahu k Rusku. Dokonca, v tomto pomaly predbehneme aj Poliakov, ktorých nenávisť k Rusku je dedičná a genetická. Okrem toho, že postoj našich politických lídrov je smiešny – možno si premiér Heger takto kompenzuje svoju bezvýznamnosť, ktorú mu ostentatívne dal najavo francúzsky prezident, takýto postoj je aj nanajvýš nezodpovedný.“

Urobili z nás Heger, Naď a Čaputová ruský terč?

Baránkova kritika išla ešte o niečo hlbšie. Analytik si totižto myslí, že slovenskí vládni politici a prezidentka SR Zuzana Čaputová mohli bezpečnostne ohroziť Slovensko. „Takto sme sa ale stali – úplne zbytočne, jedným z prípadných prvých terčov Ruska. Prečo a kvôli čomu? Kvôli komplexom malosti našich politikov? Alebo ich niekto používa ako užitočných idiotov? Pravda je asi niekde uprostred. Využijúc ich komplex malosti a nedocenenosti, ich niekto používa ako užitočných idiotov,“ píše Baránek.

Bude vás zaujímať:

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Čaputová
  3. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.
  4. Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.
  5. ostnantý drôt elektrický ohradník hranica pohraničné pásmo

V najhoršom prípade môžu pri tom nepremyslené kroky neskúsených politikov vyvolať aj veľkú vojnu, dokonca aj 3. svetovú vojnu. „Vo svojej horlivosti idioti typu Hegera, Naďa, Čaputovej, Kaczynskeho, Morawieckeho a iných môžu dosiahnuť iba to, že v lepšom prípade budú ich krajiny ako prvý ruský terč, v horšom, že na ten terč Rusi vystrelia a v najhoršom, že prípadná, hoci nepravdepodobná ruská prehra na Ukrajine, vyvolá 3. svetovú vojnu,“ dodal Baránek.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baránek bez servítky: Idioti typu Hegera, Naďa a Čaputovej môžu vyvolať aj 3. svetovú vojnu!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku